Obrazem: Sejdou se Ovčáček, Babiš a Sobotka na pódiu. Co vznikne? Další parodie české politiky

Podívejte se, jak vypadá nová hra Ovčáček miláček, parodující nekonečné etudy současné české politiky.
"Ovčáčka při hledání chaosu, absurdity a bahna nic nepřemůže." Petr Michálek.
Dočkáte se tak mimo jiné i rezignující Kateřiny Valachové.
Původně tak Petr Michálek a jeho tým už pokračování grotesky české politiky dělat nechtěli, ale okolnosti chtěly jinak.
"Byla to esence toho všeho. A znovu přes Jiřího Ovčáčka, což je pro nás stále figura číslo jedna. Přestože nastupuje do hry i Andrej Babiš," objasňuje režisér motiv vzniku dalšího dílu.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 2. 9. 2017 14:06
Nižší státní úředník, který už stihl urazit od premiéra po polovinu národa, Jiří Ovčáček, se dočkal už druhé hry se svým jménem. První, úspěšná parodie pokrývající (ne)udělení vyznamenání Jiřímu Bradymu, měla derniéru v únoru tohoto roku. A vypadalo to, že další hra už nevznikne. "Ale pak se stalo něco, co bylo rozhodující - v květnu se začaly tančit tanečky kolem výkladu ústavy. To nás znovu nakoplo. Ten impuls byl stejně spontánní a živelný jako minule," říká režisér Petr Michálek. Do hry zesměšňující už tak místy absurdní českou politiku tentokrát zasahuje kromě Ovčáčka i Andrej Babiš, Bohuslav Sobotka a další členové vlády, včetně jejich rodin a koblih.
 

Právě se děje

před 4 minutami

USA omezily víza pro čínské funkcionáře kvůli Tibetu

Americká administrativa omezila a v některých případech dokonce zakázala vydávání víz čínským funkcionářům, kteří se podle ní podílejí na blokování cest cizinců do Tibetu. Oznámil to v úterý ministr zahraničí Mike Pompeo. Šéf diplomacie ale nesdělil, jakých konkrétních osob se americké sankce týkají, ani kolik lidí jimi bude postiženo, uvedla agentura AP.

"Peking bohužel dál systematicky omezuje cesty amerických diplomatů a dalších úředníků, novinářů a turistů do autonomní oblasti Tibetu," uvedl Pompeo. Proto americké úřady recipročně omezí možnost cestování do USA pro ty čínské představitele, kteří se podle nich podíleli či podílejí na formulování a prosazování pravidel, která Tibet cizincům z velké části uzavírají.

Zdroj: ČTK
před 5 minutami

Rusko a Čína vetovaly prodloužení pomoci pro Sýrii

Rusko a Čína vetovaly v Radě bezpečnosti OSN rezoluci o dalším prodloužení přeshraniční humanitární pomoci pro Sýrii. Informovala o tom agentura DPA. Současné povolení platí jen do pátku, na dodávkách potravin a léků jsou přitom závislé miliony syrských civilistů.

Rezoluci navrhly společně Německo a Belgie, zástupci Číny a Ruska se ale během úterního jednání postavili proti. Podle DPA Moskva chce, aby se pro doručování pomoci nadále využíval jen jediný hraniční přechod z Turecka. Dalších 13 členů RB ale trvá na tom, že pro humanitární dodávky musí dál sloužit nejméně dva přechody jako dosud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy