Obrazem: Otakar Batlička, dobrodruh s mnoha talenty a málo vídanou odvahou

Obrazem: Otakar Batlička, dobrodruh s mnoha talenty a málo vídanou odvahou
Otakar Batlička krátce po skončení první světové války cvičí a pojišťuje psy...
Závodí na motorce. V roce 1925 se zúčastňuje dvoudenní republikové soutěže "Tisíc km na DKW".
... a zakládá boxerskou školu.
Smutně proslulý tábor smrti - nekonečná symfonie mauthausenské hrůzy.
Foto: Archiv Jaroslava Čvančary
Dan Poláček Jan Gazdík Jaroslav Čvančara, Dan Poláček, Jan Gazdík
14. 10. 2021 12:00
Život Otakara Batličky, spisovatele, dobrodruha, jakých je málo, vynálezce, sportovce, ale také výjimečného radiotelegrafisty a neohroženého bojovníka proti totalitě, ukončila 13. února 1942 dávka benzenu vstříknutá injekcí přímo do srdce. Gestapo ho dopadlo 14. října 1941. Připomeňme si obrazem život tohoto pozoruhodného muže, na jehož mistrně vypointované povídky se vždy dychtivě čekalo.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 minutami

Na jihu Indie zahynulo při povodních nejméně 15 lidí

V jižní Indii o víkendu zemřelo při povodních nejméně 15 lidí. Informovala o tom stanice BBC. Ve dvou okresech indického státu Kérala úřady pohřešují desítky osob a obávají se, že počet obětí ještě výrazně stoupne. Silný déšť a sesuvy půdy odřízly od zbytku světa několik vesnic.

Pršet začalo v postižené oblasti silně už v sobotu. Déšť způsobil přívalové povodně a sesuvy půdy. Na některá místa musely vrtulníky dovézt potravinovou a jinou pomoc. Do záchranných akcí se zapojila také armáda.

Silný déšť dnes podle úřadů v postižených oblastech ustal a místní obyvatelé začali s odstraňováním škod. Ve dvou okresech státu Kérala pokračují pátrací akce, jelikož se tam stále pohřešují desítky lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy