Obrazem: Vozíky plné kufrů, přepravky se psy. Zbylí vyhoštění Rusové opustili Česko

Obrazem: Vozíky plné kufrů, přepravky se psy. Zbylí vyhoštění Rusové opustili Česko
V jednu hodinu odpoledne ruský speciál naroloval ke třetímu terminálu pražského letiště...
...a začalo nakládání rozměrných zavazadel.
...
Zemi do pondělní půlnoci nemuseli opustit jen diplomaté a další zaměstnanci ambasády...
Foto: Radek Vebr
tok dap Radek Vebr, tok, dap
Aktualizováno 31. 5. 2021 19:07
Prahu opustili poslední ruští zaměstnanci, diplomaté a jejich rodiny, které Česko vyhostilo kvůli zapojení Ruska do kauzy Vrbětice. Pro šest až sedm desítek lidí dorazil ruský vládní speciál Iljušin 96-300, z Prahy odletěl po půl páté odpoledne. Část vyhoštěných Rusů už z Česka odcestovala v posledních týdnech. Ze země museli odjet nejpozději do konce května, tedy do pondělní půlnoci.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Na Floridě se zhroutila vícepodlažní budova, na místě jsou záchranáři

Na jižní Floridě se částečně zhroutila několikapodlažní budova. Zda v ní byli lidé a zda si incident vyžádal oběti, není v tuto chvíli podle televizní stanice CNN jasné. Na místě zasahují hasiči.

O zhroucení budovy v okrese Miami-Dade informovaly hasiči na twitteru. V tiskovém prohlášení pak uvedli, že na místě zasahuje přes 80 záchranných jednotek. Objekt se nacházel v městečku Surfside nedaleko Miami Beach. Podle lokální televize byla budova postavena v roce 1981.

Policie na twitteru zveřejnila snímek z místa. Na internetu se objevilo i video trosek budovy; jeho autor poznamenal, že byl ubytovaný v sousedním hotelu. "Jedna z těch obřích budov je pryč. Tady, hned vedle nás," uvedl s tím, že je to "šílené".

CNN se snaží získat komentář od místních hasičů a kanceláře starosty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy