Obrazem: Vozíky plné kufrů, přepravky se psy. Zbylí vyhoštění Rusové opustili Česko

Obrazem: Vozíky plné kufrů, přepravky se psy. Zbylí vyhoštění Rusové opustili Česko
V jednu hodinu odpoledne ruský speciál naroloval ke třetímu terminálu pražského letiště...
...a začalo nakládání rozměrných zavazadel.
...
Zemi do pondělní půlnoci nemuseli opustit jen diplomaté a další zaměstnanci ambasády...
Foto: Radek Vebr
tok dap Radek Vebr, tok, dap
Aktualizováno 31. 5. 2021 19:07
Prahu opustili poslední ruští zaměstnanci, diplomaté a jejich rodiny, které Česko vyhostilo kvůli zapojení Ruska do kauzy Vrbětice. Pro šest až sedm desítek lidí dorazil ruský vládní speciál Iljušin 96-300, z Prahy odletěl po půl páté odpoledne. Část vyhoštěných Rusů už z Česka odcestovala v posledních týdnech. Ze země museli odjet nejpozději do konce května, tedy do pondělní půlnoci.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy