Obrazem: Obří bronzový drak z Čech hlídá vinici ve Francii

Foto: Slévárna
Domácí Domácí
4. 5. 2015 14:18
Podívejte se na fotografie, jak se dvoutunová socha bronzového draka vyrobeného v podkrkonošské slévárně dostala do francouzských vinic nedaleko Bordeaux.

Horní Kalná - Podkrkonošská slévárna v Horní Kalné v Královehradeckém kraji vytvořila sochu pro Prince Roberta Lucemburského. Drak bude hlídat princovy vinice nedaleko Bordeaux a dostane se také na etikety vinných lahví.

Autorem sochy je Angličan Mark Coreth. Socha není v životní velikosti, draci prý obvykle bývají ještě větší. Drak je podle něj kombinací několika živočichů, které nastudoval v přírodě při svých cestách po světě.

Drak putoval do Francie dvěma auty, jeden vlek vezl vyjímatelná křídla, druhý draka. Na místě pomáhal dvoutunového draka složit jeřáb.

Slavnostní odhalení proběhne v Chateau Quintus 30. dubna.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy