Fotoreportáž: Dvanáctihodinová noční na špinavé chirurgii. Se dvěma sestrami na osmnáct pacientů

Fotoreportáž: Dvanáctihodinová noční na špinavé chirurgii. Se dvěma sestrami na osmnáct pacientů
Sesterna liberecké onkochirugie. Je sedm hodin večer a přicházíme akorát na předávku směn. "Denní" sestry končí a předávají směnu těm "nočním".
Dvanáctihodinovou službu dnes bude mít dvojice sestřiček. Jednou je zdravotní asistentka Marie Burianová (vlevo), druhou Alena Novotná, staniční sestra, která dnes výjimečně zaskakuje za kolegyni.
Marie Burianová má na první pohled takřka stejné kompetence jako registrované sestřičky. Pouze - jako asistentka - smí injekce píchat jen do svalu a odborné činnosti provádí pod dohledem vystudovaných sestřiček.
Některé dvanáctihodinové noční směny na oddělení ale musí zvládnout jedna sestra jen s ošetřovatelkou, která léky nesmí podávat vůbec.
Foto: Markéta Šrajbrová
Jakub Plíhal Markéta Šrajbrová Jakub Plíhal, Markéta Šrajbrová
21. 3. 2016 5:30
Ve zdravotnictví je zoufalý nedostatek sester. Dvanáctihodinové směny, desítky hodin přesčasů. Podívejte se, jak vypadá jedna taková noční služba dvojice sester na celé oddělení liberecké onkochirurgie. Ordinaci v Růžové zahradě nečekejte.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy