Fotoreportáž: Dvanáctihodinová noční na špinavé chirurgii. Se dvěma sestrami na osmnáct pacientů

Fotoreportáž: Dvanáctihodinová noční na špinavé chirurgii. Se dvěma sestrami na osmnáct pacientů
Sesterna liberecké onkochirugie. Je sedm hodin večer a přicházíme akorát na předávku směn. "Denní" sestry končí a předávají směnu těm "nočním".
Dvanáctihodinovou službu dnes bude mít dvojice sestřiček. Jednou je zdravotní asistentka Marie Burianová (vlevo), druhou Alena Novotná, staniční sestra, která dnes výjimečně zaskakuje za kolegyni.
Marie Burianová má na první pohled takřka stejné kompetence jako registrované sestřičky. Pouze - jako asistentka - smí injekce píchat jen do svalu a odborné činnosti provádí pod dohledem vystudovaných sestřiček.
Některé dvanáctihodinové noční směny na oddělení ale musí zvládnout jedna sestra jen s ošetřovatelkou, která léky nesmí podávat vůbec.
Foto: Markéta Šrajbrová
Jakub Plíhal Markéta Šrajbrová Jakub Plíhal, Markéta Šrajbrová
21. 3. 2016 5:30
Ve zdravotnictví je zoufalý nedostatek sester. Dvanáctihodinové směny, desítky hodin přesčasů. Podívejte se, jak vypadá jedna taková noční služba dvojice sester na celé oddělení liberecké onkochirurgie. Ordinaci v Růžové zahradě nečekejte.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy