Obrazem: Rozkoš bez rizika pomáhá ženám v sexbyznysu. V Praze mapují kluby i priváty

Obrazem: Rozkoš bez rizika pomáhá ženám v sexbyznysu. V Praze mapují kluby i priváty
Cílem Rozkoše bez rizika je především zmenšit sociální a zdravotní rizika u žen pracujících v sexbyznysu, ale stejně tak i u širší populace. Pražská pobočka celostátně působící organizace fungující od roku 1992 otevřela na den svoje prostory veřejnosti.
Obvykle sem, do kanceláří, ordinace a dalších prostor Rozkoše, dochází pouze ženy provozující sexuální byznys, tedy prostitutky hledající zdravotní a právní pomoc či terapii.
"Kromě pondělí a čtvrtka, kdy pomáháme ženám zde, působíme především v terénu, tedy v klubech a na privátech," vysvětluje činnost pracovnic Simona Zatloukalová, vedoucí poradenského centra organizace.
Už nepoužívaná orientační mapa klubů v Praze. Asi nepřekvapí, že nejvíce jich je v centru Prahy, především ulice Ve Smečkách je vyhlášená. "To mapovat priváty je těžší, fungují třeba jen chvíli, kdy si několik žen na nějakou dobu pronajme pokoj a poskytuje v něm sexuální služby," dodává Zatloukalová.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
11. 10. 2015 16:08
Nezisková organizace Rozkoš bez rizika, poskytující pomoc tisícovkám žen především ze sexbyznysu, otevřela své brány v rámci dne otevřených dveří. Podívejte se spolu s námi, jak to vypadá v jejich pražské pobočce, kde se nachází například i malá ordinace na vyšetření pohlavních chorob, jejichž šíření se organizace už třináct let snaží předcházet.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy