Obrazem: Rozkoš bez rizika pomáhá ženám v sexbyznysu. V Praze mapují kluby i priváty

Obrazem: Rozkoš bez rizika pomáhá ženám v sexbyznysu. V Praze mapují kluby i priváty
Cílem Rozkoše bez rizika je především zmenšit sociální a zdravotní rizika u žen pracujících v sexbyznysu, ale stejně tak i u širší populace. Pražská pobočka celostátně působící organizace fungující od roku 1992 otevřela na den svoje prostory veřejnosti.
Obvykle sem, do kanceláří, ordinace a dalších prostor Rozkoše, dochází pouze ženy provozující sexuální byznys, tedy prostitutky hledající zdravotní a právní pomoc či terapii.
"Kromě pondělí a čtvrtka, kdy pomáháme ženám zde, působíme především v terénu, tedy v klubech a na privátech," vysvětluje činnost pracovnic Simona Zatloukalová, vedoucí poradenského centra organizace.
Už nepoužívaná orientační mapa klubů v Praze. Asi nepřekvapí, že nejvíce jich je v centru Prahy, především ulice Ve Smečkách je vyhlášená. "To mapovat priváty je těžší, fungují třeba jen chvíli, kdy si několik žen na nějakou dobu pronajme pokoj a poskytuje v něm sexuální služby," dodává Zatloukalová.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
11. 10. 2015 16:08
Nezisková organizace Rozkoš bez rizika, poskytující pomoc tisícovkám žen především ze sexbyznysu, otevřela své brány v rámci dne otevřených dveří. Podívejte se spolu s námi, jak to vypadá v jejich pražské pobočce, kde se nachází například i malá ordinace na vyšetření pohlavních chorob, jejichž šíření se organizace už třináct let snaží předcházet.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy