Obrazem: Romové na festivalu roztancovali i kolemjdoucí

Obrazem: Romové na festivalu roztancovali i kolemjdoucí
V Praze a Plzni se konal už sedmnáctý ročník romského festivalu Khamoro.
Jde o jeden z největších a nejznámějších festivalů svého druhu na světě, nabízející návštěvníkům pohled a možnost zakusit tradiční i moderní romskou kulturu, tance a hudbu.
Jeho účastníci hráli na různých místech Prahy, mimo i uvnitř klubů a koncertních sálů.
Věkové rozdíly se stíraly.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
31. 5. 2015 13:00
Tanec nabitý energií, zpěv a koncerty výborných muzikantů, to byly v posledním květnovém týdnu hlavní taháky romského festivalu Khamoro v Praze a v Plzni.
 

Právě se děje

před 57 minutami

ČEZ nabere do Temelína kolem 100 nových zaměstnanců

ČEZ letos přijme do jaderné elektrárny Temelín asi 100 lidí. Potřebuje je na různá místa v provozu i jako operátory. Fluktuace v Temelíně je jedno procento, jde hlavně o generační obměnu. Při hledání nových pracovníků pomáhá elektrárně spolupráce s technickými vysokými školami. Temelín přijme zaměstnance do provozu, na pozice spjaté s bezpečností, řízením techniky, péčí o zařízení, IT i nové operátory. "Budeme pokračovat ve standardní generační obměně a ve vykrývání běžných personálních potřeb, což znamená nábor téměř stovky nových lidí," řekl mluvčí. Fluktuace v Temelíně, který má 1288 zaměstnanců, je nízká. Z elektrárny dobrovolně ročně odejde pár lidí, asi procento ze všech zaměstnanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy