Obrazem: Národ se rozloučil s Ladislavem Smoljakem

Obrazem: Národ se rozloučil s Ladislavem Smoljakem
Tato žena cimrmany poslouchala celý život v rozhlase a televizi. Na lístek do divadla se svým důchodem (šest tisíc měsíčně) neměla.
Přišla zapálit svíčky. Smoljakovy písničky má spojené se svým mládím.
Mnoho žižkovských obyvatel mělo k divadlu Járy Cimrmana osobní vztah. Kytice a věnce s kondolencemi přinesly během dne stovky lidí.
Rozloženy byly na prkna, která znamenají svět. Kolem poledne bylo jeviště plné.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
11. 6. 2010 13:40

Praha - Lidé se v Divadle Járy Cimrmana rozloučili se zesnulým režisérem Ladislavem Smoljakem. Brány divalda byly pro veřejnost otevřeny do 15:00, slyšet byly úryvky z her divadla a písně, které byly s jeho osobností spjaty. Smoljakův pohřeb proběhl už ráno v úzkém rodinném kruhu na hřbitově na Olšanech. Na obřad dorazil i bývalý prezident Václav Havel.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy