Obrazem: Národ se rozloučil s Ladislavem Smoljakem

Obrazem: Národ se rozloučil s Ladislavem Smoljakem
Tato žena cimrmany poslouchala celý život v rozhlase a televizi. Na lístek do divadla se svým důchodem (šest tisíc měsíčně) neměla.
Přišla zapálit svíčky. Smoljakovy písničky má spojené se svým mládím.
Mnoho žižkovských obyvatel mělo k divadlu Járy Cimrmana osobní vztah. Kytice a věnce s kondolencemi přinesly během dne stovky lidí.
Rozloženy byly na prkna, která znamenají svět. Kolem poledne bylo jeviště plné.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
11. 6. 2010 13:40

Praha - Lidé se v Divadle Járy Cimrmana rozloučili se zesnulým režisérem Ladislavem Smoljakem. Brány divalda byly pro veřejnost otevřeny do 15:00, slyšet byly úryvky z her divadla a písně, které byly s jeho osobností spjaty. Smoljakův pohřeb proběhl už ráno v úzkém rodinném kruhu na hřbitově na Olšanech. Na obřad dorazil i bývalý prezident Václav Havel.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Basketbalisté podlehli Dánsku a potřetí za sebou neuspěli

Čeští basketbalisté podlehli v kvalifikaci mistrovství Evropy ve Vilniusu Dánsku 90:91 a připsali si třetí porážku za sebou. Dánové oplatili výběru trenéra Ronena Ginzburga únorovou prohru z Pardubic 71:75 a po úvodních dvou neúspěších zvítězili podruhé za sebou. Radovali se především díky výkonu Gabriela Lundberga, který nastřílel 38 bodů.

Nejlepší střelcem českého týmu byl s 24 body pivot Martin Peterka, který si připsal i osm doskoků a dvě asistence. Sekundu před koncem měl možnost dát vítězný koš, ale trojkový pokus neproměnil.

Zbývající zápasy kvalifikace o šampionát v roce 2022, na kterém mají čeští reprezentanti díky pořádání jedné ze skupin v Praze účast jistou, čekají Ginzburgův výběr v únoru proti Litvě a Belgii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy