Obrazem: Nádherné kouty české přírody. V unikátních lokalitách vznikají naučné stezky

Obrazem: Nádherné kouty české přírody. V unikátních lokalitách vznikají naučné stezky
Pro návštěvníky Šumavy a Pošumaví vybudovala místní organizace Českého svazu ochránců přírody novou naučnou stezku, věnovanou především ochraně jeřábků lesních. Otevřena byla na svatého Martina, 11. listopadu 2020.
Nese název Naučná stezka jeřábka Bošíka. Nachází se totiž na okraji pošumavské obce Bošice. Jedná se o první stezku věnovanou jeřábkovi na jihu Čech, a nejspíše i v Čechách.
Zhruba 600 metrů dlouhá stezka zavede návštěvníky do tzv. sukcesních porostů, což jsou přirozeně vzniklé porosty náletových dřevin. Takovéto pozemky, i když působí na první pohled zanedbaně, mají v krajině své místo a často jsou domovem celé řady zajímavých rostlin a živočichů.
Stejně tak je tomu i tady. Nejzajímavějšími zde žijícími tvory jsou vedle jeřábků lesních i chránění plazi (užovky obojkové, zmije obecné) a obojživelníci (ropuchy obecné, skokani). Z rostlin zaujmou například orchideje kruštíky širolisté. Zobrazit 39 fotografií
Foto: Český svaz ochránců přírody
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
Aktualizováno 26. 12. 2020 19:25
Český svaz ochránců přírody v rámci programu "Net4Gas Blíž přírodě" zpřístupňuje přírodně cenné lokality veřejnosti. Často se jedná o místa s výskytem vzácných či ohrožených druhů flóry a fauny. Buduje naučné stezky, pozorovatelny, informační tabule či interaktivní hrací prvky. Chce tak více přilákat lidi do přírody a také v nich vzbudit zájem o její ochranu.
 

Právě se děje

Další zprávy