Foto: Kupte si železobetonový bunkr, nabízí ministerstvo. Nejlevnější stojí pár tisíc

Foto: Ministerstvo obrany
Martina Heroldová Martina Heroldová
9. 7. 2019 17:58
Nevyužité pozemky nebo části pohraničního opevnění z období první republiky nabízí ministerstvo obrany. Nepotřebných objektů se resort zbavuje každoročně, letos je v nabídce 35 nemovitostí, za něž v součtu požaduje necelých deset milionů korun. Podívejte se, jaké nejzajímavější nemovitosti k odprodeji ministerstvo letos nabízí. Kompletní nabídku naleznete na webu odboru pro nakládání s nepotřebným majetkem onnm.army.cz.
 

Právě se děje

před 17 minutami

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy