Foto: Zeman si prohlédl textilku a navážel se do poslanců

Prezident Miloš Zeman při prohlídce polní nemocnice.
Druhý den své třídenní cesty do Královéhradeckého kraje navštívil prezident Miloš Zeman Dvůr Králové nad Labem. V místní úspěšné textilce Juta přivítal hlavu státu majitel firmy Jiří Hlavatý, který se loni na podzim stal i politikem. Lidé ho na Trutnovsku poslali jako nestraníka za ANO do Senátu.
Společně s prezidentskou delegací se vydali na prohlídku výrobny světoznámých textilií.
Společnost Juta exportuje 80 % svých výrobků a její roční obrat dosahuje téměř šesti miliard korun.
Zaměstnanci Juty měli možnost s prezidentem podebatovat.
Foto: Matej Slávik
Matej Slávik
Aktualizováno 19. 2. 2015 21:23
Prezident pobývá na třídenní návštěvě Královéhradeckého kraje. Cestu ukončí v pátek.

Hradec Králové - Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek pokračoval v třídenní návštěvě Královéhradeckého kraje.

Po středečním setkání s krajskými zastupiteli a starosty, prohlídce 6. a 7. polní nemocnice či diskusi s občany v Dobrušce na Rychnovsku Zeman ve čtvrtek podebatoval s obyvateli Dvora Králové nad Labem.

Ve městě zároveň navštívil úspěšnou českou textilku Juta, která patří nedávno zvolenému senátorovi za trutnovský obvod Jiřímu Hlavatému.

Prezident Zeman zavítal do Královéhradeckého kraje téměř po roce. Naposledy tam byl loni v dubnu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 minutami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy