Obrazem: Když se důchodci učí bránit. V Praze bují kurzy sebeobrany pro seniory, zájem je velký

Dlaní do brady a je to. Senioři se učí, jak se bránit při napadení a jak mu předcházet. Podívejte se sami v galerii, jak takový kurz vypadá.
Skutečně je cítit, že nadšení seniorům nechybí. Počáteční lehký ostych střídá velmi brzy zapálení.
"Hlava a rozkrok," slyší senioři, kam mířit údery. A učí se rychle.
A takhle se jedna z dam vypořádala se včelařem se vším všudy. Mimochodem, žen je na kurzech víc než mužů.
Co je ještě účinnější, je pepřový sprej. Zejména ten s dalekým dostřelem. "To je věc, co hodně zvýší vaši bezpečnost," říká Folejtar a pár studentů hned po kurzu jeden kupuje.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
17. 9. 2017 20:23
Ludmila Kudláčková (73) stojí bosa na tatami, drží velký pěnový štít a její o šest let starší kolegyně do něho sází jednu ránu za druhou. Její údery sice už nemají takovou razanci jako u vedle cvičících šedesátníků, ale to jí vadí pramálo. Obě dámy rozzářeně cvičí a po chvíli si otáčí role. To je jen jedna ze scén z kurzu sebeobrany pro seniory, jež se rozjíždí v Praze. Organizátoři o ně hlásí velký zájem. "Jsou hrozně snaživí, hrozně se zajímají," chválí instruktor Václav Folejtar své letité svěřence. Proč sem chodí? Z podnětu dětí, ze zvědavosti i ze strachu. "Dřív jsem se nebála jít se sama projít, dneska už bych nešla," vysvětluje Kudláčková. Jak kurz probíhá, se podívejte v galerii.
 

Právě se děje

před 15 minutami

Švejdar odvolá policejního ředitele Husáka, který se zúčastnil večírku v Teplicích

"Po dnešním jednání s plukovníkem Husákem jsem rozhodl, že ho k 1. 2. 2021 odvolám z pozice krajského policejního ředitele a do doby ukončení kázeňského řízení ustanovím na řadovou pozici bez příplatku za vedení. Plukovník Husák mě požádal o možnost čerpání řádné dovolené, jíž jsem vyhověl," uvedl na svém Twitteru policejní prezident Jan Švejdar.

Husák se společně s dalšími desítkami lidí navzdory platným opatřením zúčastnil narozeninové oslavy bývalého poslance Petra Bendy v teplickém hotelu. Husáka k vyvození osobní odpovědnosti vyzval již i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). "Pokud tam pan ředitel Husák byl, platí pro něj stejná pravidla jako pro ostatní. Dopustil by se tím porušení vládních nařízení a očekávám, že z toho buď okamžitě vyvodí osobní odpovědnost, nebo to s ním pan policejní prezident, jako jeho přímý nadřízený, okamžitě kázeňsky vyřeší," řekl Hamáček.

Spolu s Husákem se oslavy zúčastnil také poslanec a šéf Národní sportovní agentury, který již na svůj poslanecký mandát rezignoval. Na oslavě se objevil také expremiér Jiří Paroubek nebo politik Jiří Šlégr.

Zdroj: Domácí
Další zprávy