Obrazem: Jak se žije na dně budoucí přehrady nové Heřminovy

Obrazem: Jak se žije na dně budoucí přehrady nové Heřminovy
Ministr Bursík přijel diskutovat o záměru vlády s vedením obce i samotnými občany čtvrt roku poté, co vláda rozhodla o zaplavení.
Při diskusi s občany Nových Heřminov měl ministr Bursík nelehkou pozici, přestože začal své vystoupení omluvou, že nepřijel již dříve.
Josef Tomeček na své zahradě. Má ji rád, ale má ustoupit nádrži. Odejít dobrovolně se však nechystá.
Dům pana Tomečka, který pořád doufá, že přehrada přece jen nebude a on konečně po letech investuje do opravy domu.
Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
22. 7. 2008 2:00
Kvůli protipovodňovým opatřením vznikne v Nových Heřminovech nádrž, která zaplaví obydlenou část obce.

Nové Heřminovy - Ministr Bursík přijel v pondělí do Nových Heřminov na Jesenicku. S lidmi mluvil o protipovodňových opatřeních. Kvůli nim tu vznikne nádrž, která zaplaví obydlenou část obce.

Čtěte více: Bursíkův obchod: Za přehradu prosperitu. Lidé váhají

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Labouristé pozastavili členství expředsedy Corbyna, důvodem je antisemitismus

Britští labouristé pozastavili členství svému bývalému předsedovi Jeremymu Corbynovi kvůli jeho komentářům k úřední zprávě, podle níž se tato opoziční strana za Corbynova vedení nedokázala vypořádat s antisemitismem ve svých řadách. Podle zprávy taková selhání navíc zavinila nezákonné obtěžování a diskriminaci. Nový vůdce labouristů Keir Starmer se za to ve čtvrtek omluvil, zatímco Corbyn zprávě vyčetl, že problém z politických důvodů zveličuje.

Corbyn má po dobu vyšetřování pozastavené členství ve straně a v jejím poslaneckém klubu, a to kvůli svým vyjádřením a neochotě je následně odvolat, uvedla agentura Reuters s odvoláním na vyjádření labouristů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy