Obrazem: Tank na Václavském náměstí připomenul oběti okupace

Obrazem: Tank na Václavském náměstí připomenul oběti okupace
Na Den obětí komunistického režimu se v Praze konala akce k připomenutí a uctění obětí sovětských a ruských okupací.
Uprostřed náměstí stálo Okupační memento hlídané dvěma "vojáky".
Akce se konala v rámci kampaně Proti ztrátě paměti organizované sdružením Člověk v tísni.
Na místo a následnou diskuzi dorazili i hosté - Refat Čebarov, předseda Krymských Tatarů, a Viktor Fajnberg (na snímku), muž, který v roce 1968 protestoval v srdci Sovětského svazu v Moskvě proti okupaci Československa, za což zaplatil vězením.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
25. 6. 2015 19:19
Na Václavském náměstí v Praze se konala akce připomínající oběti sovětských a ruských okupací zvaná U nás pomáhali taky. Událost pořádal Člověk v tísni a zúčastnil se jí i předseda Krymských Tatarů.
 

Právě se děje

před 50 minutami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy