Obrazem: Tank na Václavském náměstí připomenul oběti okupace

Obrazem: Tank na Václavském náměstí připomenul oběti okupace
Na Den obětí komunistického režimu se v Praze konala akce k připomenutí a uctění obětí sovětských a ruských okupací.
Uprostřed náměstí stálo Okupační memento hlídané dvěma "vojáky".
Akce se konala v rámci kampaně Proti ztrátě paměti organizované sdružením Člověk v tísni.
Na místo a následnou diskuzi dorazili i hosté - Refat Čebarov, předseda Krymských Tatarů, a Viktor Fajnberg (na snímku), muž, který v roce 1968 protestoval v srdci Sovětského svazu v Moskvě proti okupaci Československa, za což zaplatil vězením.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
25. 6. 2015 19:19
Na Václavském náměstí v Praze se konala akce připomínající oběti sovětských a ruských okupací zvaná U nás pomáhali taky. Událost pořádal Člověk v tísni a zúčastnil se jí i předseda Krymských Tatarů.
 

Právě se děje

před 51 minutami

Tálibán se přihlásil k útoku na rezidenci afgánského ministra obrany

Radikální hnutí Tálibán se ve středu přihlásilo k úternímu útoku na rezidenci afghánského ministra obrany v Kábulu. Mluvčí Tálibánu Zabiulláh Mudžáhid řekl, že v ministrově bydlišti se tou dobou konala důležitá schůzka.

Agentura Reuters uvedla, že ministrovi Besmilláhovi Chánu Muhammadímu se nic nestalo, ale útok, který si vyžádal osm lidských životů, je znamením toho, že Tálibán stupňuje ofenzivu. Útok se stal poblíž kábulské ostře střežené diplomatické čtvrti, které se násilí, jež s narůstající intenzitou zachvátilo jiné části země, v posledních týdnech vyhnulo.

Další nálož explodovala ve středu nedaleko objektu afghánské zpravodajské služby NDS v Kábulu. Zranění utrpěli dva civilisté a jeden příslušník bezpečnostních sil. K tomuto útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy