Obrazem: Tank na Václavském náměstí připomenul oběti okupace

Obrazem: Tank na Václavském náměstí připomenul oběti okupace
Na Den obětí komunistického režimu se v Praze konala akce k připomenutí a uctění obětí sovětských a ruských okupací.
Uprostřed náměstí stálo Okupační memento hlídané dvěma "vojáky".
Akce se konala v rámci kampaně Proti ztrátě paměti organizované sdružením Člověk v tísni.
Na místo a následnou diskuzi dorazili i hosté - Refat Čebarov, předseda Krymských Tatarů, a Viktor Fajnberg (na snímku), muž, který v roce 1968 protestoval v srdci Sovětského svazu v Moskvě proti okupaci Československa, za což zaplatil vězením.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
25. 6. 2015 19:19
Na Václavském náměstí v Praze se konala akce připomínající oběti sovětských a ruských okupací zvaná U nás pomáhali taky. Událost pořádal Člověk v tísni a zúčastnil se jí i předseda Krymských Tatarů.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy