Obrazem: Stovky pytlů s pískem a zatopené sklepy. Povodně neustoupily ani o víkendu

Obrazem: Stovky pytlů s pískem a zatopené sklepy. Povodně neustoupily ani o víkendu
Jednou z nejvíce zasažených oblastí jsou východní Čechy. Stav ohrožení platil přes víkend například na říčce Novohradka v obci Luže na Chrudimsku, kde přesáhla hranici 3. povodňového stupně.
Hasiči v Pardubickém kraji čerpali v noci na neděli vodu ze zatopených sklepů, garáží, domů, čistili splavy.
Nejvíce zásahů měli na Chrudimsku, Orlickoústecku a Svitavsku. V neděli se voda z Podolského potoka po intenzivních deštích znovu dostala do skladu Správy státních hmotných rezerv v Kostelci u Heřmanova Městce na Chrudimsku, ropné látky tentokrát ze skladu neunikly.
Hranici prvního stupně o víkendu přesáhlo také několik toků v Královéhradeckém kraji, krizová situace z poloviny týdne se ale neopakovala.
Foto: ČTK
Domácí ČTK Domácí, ČTK
21. 6. 2020 14:32
Intenzivní déšť neustal ani o víkendu. Na mnoha místech se řeky opět vylily ze svých koryt a způsobily lokální povodně. Nejhorší je situace v Pardubickém, Libereckém a Moravskoslezském kraji, kde u některých toků stále platí překročení třetího povodňového stupně. Neustávající déšť ztěžuje práci hasičů odklízejících škody a neumožnil zatím ani pátrání po těle utonulé ženy na Osoblažsku.
 

Právě se děje

před 15 minutami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy