Obrazem: Stovky pytlů s pískem a zatopené sklepy. Povodně neustoupily ani o víkendu

Obrazem: Stovky pytlů s pískem a zatopené sklepy. Povodně neustoupily ani o víkendu
Jednou z nejvíce zasažených oblastí jsou východní Čechy. Stav ohrožení platil přes víkend například na říčce Novohradka v obci Luže na Chrudimsku, kde přesáhla hranici 3. povodňového stupně.
Hasiči v Pardubickém kraji čerpali v noci na neděli vodu ze zatopených sklepů, garáží, domů, čistili splavy.
Nejvíce zásahů měli na Chrudimsku, Orlickoústecku a Svitavsku. V neděli se voda z Podolského potoka po intenzivních deštích znovu dostala do skladu Správy státních hmotných rezerv v Kostelci u Heřmanova Městce na Chrudimsku, ropné látky tentokrát ze skladu neunikly.
Hranici prvního stupně o víkendu přesáhlo také několik toků v Královéhradeckém kraji, krizová situace z poloviny týdne se ale neopakovala.
Foto: ČTK
Domácí ČTK Domácí, ČTK
21. 6. 2020 14:32
Intenzivní déšť neustal ani o víkendu. Na mnoha místech se řeky opět vylily ze svých koryt a způsobily lokální povodně. Nejhorší je situace v Pardubickém, Libereckém a Moravskoslezském kraji, kde u některých toků stále platí překročení třetího povodňového stupně. Neustávající déšť ztěžuje práci hasičů odklízejících škody a neumožnil zatím ani pátrání po těle utonulé ženy na Osoblažsku.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

V domově důchodců v Unhošti hořelo, hasiči evakuovali přes 100 lidí

Hasiči v sobotu v podvečer vyjížděli k požáru v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Hořelo v prostorách, kde je kadeřnictví. Hasiči z budovy evakuovali přes 100 lidí - 87 seniorů a 16 zaměstnanců. Nikdo nebyl zraněn, pouze jedné ženě se udělalo nevolno a skončila v péči záchranářů. Po uhašení požáru a odvětrání se klienti i personál mohli do domova vrátit, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Událost byla hlášena kolem 17:15. Oheň podle mluvčího zcela zachvátil kadeřnictví, které je součástí areálu. "Požár se nerozšířil, ale byly zakouřené chodby. Kvůli tomu byla nutná evakuace," uvedl Gabriel.

Domov je v centru města, kvůli zásahu byla zastavena doprava. Po necelé půlhodině se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu a po 18:45 oheň zcela uhasili. Ve 20:00 zásah ukončili, na místě zůstali jen vyšetřovatelé. Co bylo příčinou požáru, zatím není známo.

Další zprávy