Foto: Radost a dojetí na magistrátu. Praha koupí Ďolíček, klokani i Ivan Trojan bujaře jásali

Foto: Radost a dojetí na magistrátu. Praha koupí Ďolíček, klokani i Ivan Trojan bujaře jásali
Radost Ivana Trojana je nehraná. Stejně jako on se radovala i stovka fanoušků, jakmile zastupitelé odsouhlasili koupi jejich stadionu a klub tím v podstatě zachránili před pádem do třetí ligy.
Jejich dojetí a radost byla upřímná.
Vraťme se ale na chvíli do dnešního rána, kdy se fanoušci Bohemians Praha 1905 sešli už po několikáté před pražským magistrátem.
Dnes však šlo nejen z jejich pohledu o hodně, konkrétně o to, zda Praha koupí Ďolíček, jejich po desetiletí domovský stadion.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
31. 3. 2016 19:48
Pražské zastupitelstvo oproti očekávání překvapivě a takřka jednohlasně odsouhlasilo koupi Ďolíčku, domovského stadionu Bohemians, což vyvolalo nadšení i dojetí plných tribun napjatých fanoušků, včetně velkého klokana Ivana Trojana.
 

Právě se děje

před 22 minutami

USA zakázaly dovoz psů z více než 100 zemí

Do Spojených států nebude ze 113 zemí možné dovážet psy. Oznámilo to americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). Opatření, které souvisí s falšováním očkovacích průkazů, vstoupí v platnost 14. července a potrvá rok. Netýká se žádné ze zemí EU, tedy ani Česka, na seznamu jsou naopak Brazílie, Egypt, Keňa a Rusko. 

Import psů do USA v posledním roce zažil boom, jelikož poptávka po čtyřnohých domácích mazlíčcích začátkem pandemie covidu-19 vzrostla. Stovky dovezených psů ale podle CDC měly zfalšované potvrzení o očkování proti vzteklině. 

Zákaz se vztahuje na všechna plemena psů, psy poskytující emoční podporu a psy, kteří v uplynulých šesti měsících byli v některé z rizikových zemí. Výjimky se budou udělovat jen ve velmi vzácných případech a majitelé těchto psů budou muset o písemné schválení požádat CDC nejméně 30 dní před cestou do USA.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Přechodných pěstounů ubylo, loni jich bylo nejméně za pět let

V Česku ubylo přechodných pěstounů pro děti v nouzi. Na konci loňska jich bylo 732. Je to nejnižší počet za posledních pět let. Zatím nejvíc bylo těchto profesionálních pěstounů v roce 2017, a to 900. Vyplývá to z výkazů ministerstva práce. Podle organizací na podporu ohrožených dětí a rodin jsou odměny pěstounů nízké. Přechodný pěstoun si měsíčně vydělá 20 000 korun hrubého. Minimální mzda nyní dosahuje 15 200 korun. Průměrná mzda v prvním čtvrtletí podle statistiků činila 35 285 korun.

Česko dlouhodobě sklízí kritiku domácích organizací i mezinárodních institucí za vysoký počet dětí v ústavech. Podle Asociace Dítě a rodina je ČR jednou z posledních zemí Evropy, kde je možné malé děti do zařízení posílat. Sněmovna by mohla rozhodovat o uzákonění zákazu děti do tří let do ústavní péče dávat. Odpůrci návrhu argumentují mimo jiné tím, že je málo pěstounů a o děti by se po omezení takzvaných kojeneckých ústavů neměl kdo postarat. Podle organizací roli hraje výše odměn, které se devět let neměnily. Také o přidání by měla dolní komora hlasovat. Vládní předloha počítá s navýšením o 2000 na 22.000 korun měsíčně. Poslanci navrhují víc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy