Foto: Havlův odkaz žije, pravá krása je uvnitř. Dalajlámu vítalo tisíc lidí, i když museli jinam

Foto: Havlův odkaz žije, pravá krása je uvnitř. Dalajlámu vítalo tisíc lidí, i když museli jinam
Vyslechnout dalajlámu a ukázat podporu Tibetu dorazilo víc než tisíc lidí.
Dalajláma ve své řeči mimo jiné vyzval k pokračování odkazu Václava Havla.
Tibetský duchovní vůdce hýřil optimismem, byl bezprostřední a několikrát dav rozesmál. To když například ocenil krásu zdejších žen, ale poté zdůraznil, že ta pravá krása se skrývá přece jen uvnitř.
Z jeho příjezdu měl radost nejen Martin Bursík z organizace Češi Tibet podporují. Naopak příliš nadšení asi nebyli na čínské ambasádě, která už hrozí Slovensku odvetnou akcí za to, že dalajlámu oficiálně přivítal přímo prezident Andrej Kiska.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
17. 10. 2016 17:04
Na dohled Pražskému Hradu, přesto bez účasti prezidenta či vrcholných politiků, přivítalo zaplněné Hradčanské náměstí tibetského duchovního vůdce dalajlámu. Ten přiletěl mimo jiné na pozvání organizace Češi Tibet podporují, v níž figuruje například Martin Bursík. Dalajláma vyzval k pokračování odkazu Václava Havla, velebil pravdu a lásku, obdivoval Evropskou unii a odmítl, že chce Tibet absolutní nezávislost na Číně, vyzval však k dodržování lidských práv. Podívejte se, jak uvítání, z něhož rozhodně nemají radost na čínské ambasádě, vypadalo.
 

Právě se děje

před 51 minutami

Dámský gambit na Netflixu vidělo 62 milionů lidí, v Česku je druhý

Minisérii z šachového prostředí Dámský gambit, ve které hlavní roli ztvárnila Anya Taylor-Joyová, na platformě Netflix vidělo 62 milionů lidí. Firma čísla sledovanosti obvykle nezveřejňuje, činí tak jen v případě mimořádných úspěchů. Netflix zveřejnil 23. října všech sedm dílů Dámského gambitu, které od té doby patří do desítky nejsledovanějších pořadů v USA, Velké Británii, Argentině nebo Izraeli. Momentálně je minisérie druhou nejžádanější položkou Netflixu v Česku, hned za čtvrtou řadou seriálu Koruna.

Podle Netflixu dále Dámský gambit obecně posílil zájem o šachy. Hledání tohoto slova na Googlu stouplo dvojnásobně, uživatelé serveru eBay.com dvakrát častěji hledají předměty související s šachami a webu Chess.com se pětinásobně zvýšil počet zaregistrovaných uživatelů.

Další zprávy