Foto: Havlův odkaz žije, pravá krása je uvnitř. Dalajlámu vítalo tisíc lidí, i když museli jinam

Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
17. 10. 2016 17:04
Na dohled Pražskému Hradu, přesto bez účasti prezidenta či vrcholných politiků, přivítalo zaplněné Hradčanské náměstí tibetského duchovního vůdce dalajlámu. Ten přiletěl mimo jiné na pozvání organizace Češi Tibet podporují, v níž figuruje například Martin Bursík. Dalajláma vyzval k pokračování odkazu Václava Havla, velebil pravdu a lásku, obdivoval Evropskou unii a odmítl, že chce Tibet absolutní nezávislost na Číně, vyzval však k dodržování lidských práv. Podívejte se, jak uvítání, z něhož rozhodně nemají radost na čínské ambasádě, vypadalo.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy