Obrana rozprodává majetek. Chce vydělat stovky milionů

ČTK ČTK
11. 12. 2012 15:02
Úřad prodává objekty a pozemky, které armáda nepotřebuje. Například posádkový dům ve Vyškově
Armádní objekty na prodej. Ilustrační foto.
Armádní objekty na prodej. Ilustrační foto. | Foto: Ministerstvo obrany ČR

Praha - Ministerstvo obrany nabízí k prodeji 34 nemovitostí za celkovou cenu 416 milionů korun.

Úřad prodává objekty a pozemky, které již armáda nepotřebuje. Novinkou v nabídce je vojenský posádkový dům ve Vyškově.

Případní zájemci mohou od obrany koupit také například skladové objekty, výcvikové středisko, byty nebo bunkry. Obrana inzerát zveřejnila na svém webu.

"Potenciálním zájemcům z řad fyzických osob či firem nabízíme tentokrát 34 různých objektů a pozemků, pro které již nemáme jiné využití. Celkový souhrn jednotlivých vyhlašovaných minimálních kupních cen u nemovitostí v aktuální nabídce dosahuje částky 416 milionů korun," uvedl ředitel odboru pro nakládání s nepotřebným majetkem Josef Lachman.

Posádkový dům ve Vyškově obrana nabízí za téměř 100 milionů korun. Sklady v Pardubicích lze oproti tomu pořídit za zhruba devět milionů.

Ubytovnu v Brně-Řečkovicích pak obrana prodává za asi 37 milionů korun. Zajímavostí nabídky je areál bývalé střelnice u Českých Budějovic. Zájemci ji mohou koupit za téměř sedm milionů korun.

Podle Lachmana obrana prodejem nepotřebného majetku letos vydělala 882 milionů. Do konce roku chce vedení resortu získat ještě zhruba 40 milionů korun.

Výtěžky z prodeje obrana vylepšuje svůj rozpočet, který je omezený v důsledku vládních úsporných opatření. Obrana letos získala o více než 300 milionů korun více než loni, dodal Lachman.

Nepotřebný majetek ministerstvo obrany nejprve nabízí k převodu ostatním organizačním složkám státu. V případě, že o něho neprojeví zájem, je odprodáván formou výběrových řízení nebo veřejných obchodních soutěží ostatním zájemcům.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy