Obrana rozprodává majetek. Chce vydělat stovky milionů

ČTK ČTK
11. 12. 2012 15:02
Úřad prodává objekty a pozemky, které armáda nepotřebuje. Například posádkový dům ve Vyškově
Armádní objekty na prodej. Ilustrační foto.
Armádní objekty na prodej. Ilustrační foto. | Foto: Ministerstvo obrany ČR

Praha - Ministerstvo obrany nabízí k prodeji 34 nemovitostí za celkovou cenu 416 milionů korun.

Úřad prodává objekty a pozemky, které již armáda nepotřebuje. Novinkou v nabídce je vojenský posádkový dům ve Vyškově.

Případní zájemci mohou od obrany koupit také například skladové objekty, výcvikové středisko, byty nebo bunkry. Obrana inzerát zveřejnila na svém webu.

"Potenciálním zájemcům z řad fyzických osob či firem nabízíme tentokrát 34 různých objektů a pozemků, pro které již nemáme jiné využití. Celkový souhrn jednotlivých vyhlašovaných minimálních kupních cen u nemovitostí v aktuální nabídce dosahuje částky 416 milionů korun," uvedl ředitel odboru pro nakládání s nepotřebným majetkem Josef Lachman.

Posádkový dům ve Vyškově obrana nabízí za téměř 100 milionů korun. Sklady v Pardubicích lze oproti tomu pořídit za zhruba devět milionů.

Ubytovnu v Brně-Řečkovicích pak obrana prodává za asi 37 milionů korun. Zajímavostí nabídky je areál bývalé střelnice u Českých Budějovic. Zájemci ji mohou koupit za téměř sedm milionů korun.

Podle Lachmana obrana prodejem nepotřebného majetku letos vydělala 882 milionů. Do konce roku chce vedení resortu získat ještě zhruba 40 milionů korun.

Výtěžky z prodeje obrana vylepšuje svůj rozpočet, který je omezený v důsledku vládních úsporných opatření. Obrana letos získala o více než 300 milionů korun více než loni, dodal Lachman.

Nepotřebný majetek ministerstvo obrany nejprve nabízí k převodu ostatním organizačním složkám státu. V případě, že o něho neprojeví zájem, je odprodáván formou výběrových řízení nebo veřejných obchodních soutěží ostatním zájemcům.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Při potlačení vzpoury ve věznici na Srí Lance zemřelo šest vězňů. Bouře začaly kvůli koronaviru

Šest vězňů přišlo o život a dalších 35 bylo zraněno, když vězeňská služba zahájila střelbu, aby potlačila vzpouru ve věznici na okraji hlavního města Srí Lanky. Vážně zraněni byli také dva strážní. Uvedla to agentura AP s odvoláním na úředníky. V přeplněných věznicích na Srí Lance rostou nepokoje kvůli pandemii. V posledních týdnech vězni protestovali v několika věznicích, protože zde vzrostl počet nakažených covidem-19.

Podle mluvčího policie nepokoje vypukli v neděli ve věznici zhruba 15 kilometrů severně od Colomba. Strážci se pokusili dostat situaci pod kontrolu, nepokoje však přerostly ve vzpouru. Vězni se snažili převzít kontrolu nad vězením a stovky se jich pokusily o útěk. Dozorci proto začali střílet.

Jeden vězeň zemřel při podobných nepokojích minulý týden. Další zemřel v březnu.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Joe Biden si při hře se psem přivodil vlasovou zlomeninu zánártí

Zvolený americký prezident Joe Biden si při hře se psem Majorem přivodil nepatrné zlomeniny zánártí. Uvedl to podle agentury AP Bidenův lékař po prozkoumání snímku z CT vyšetření. Úřad prezidenta původně oznámil, že Biden při hře se psem uklouzl a vymkl si kotník.

Incident se stal již v sobotu. V neděli pak osmasedmdesátiletého politika pro jistotu prohlédl ortoped v Newarku. Lékař Kevin O'Connor poté oznámil, že vyšetření potvrdilo vlasové zlomeniny na laterální a střední kosti klínovité, které jsou ve střední části chodidla. Podle O'Connora zřejmě bude Biden muset několik týdnu nosit speciální ortézu pro stabilizaci chodidla.

Biden se má úřadu ujmout v lednu a bude skládat přísahu jako dosud nejstarší z amerických prezidentů. Jeho zdravotní stav budou pečlivě sledovat jeho oponenti i spojenci, píše Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy