Objetí a otevřené hranice jako dárek. Matovič se poprvé sešel s Babišem

Objetí a otevřené hranice jako dárek. Matovič se poprvé sešel s Babišem
Uvítací ceremoniál před Kramářovou vilou ovlivnila opatření proti koronaviru. Oba premiéři měli roušky a bílé rukavice, stejně jako členové jejich delegací.
Poté oba prošli po červeném koberci před čestnou stráží a podívali se z vyhlídky na Prahu.
Následně společně oznámili uvolnění hraničního režimu.
"Je to náš společný dárek, takové naše malé tajemství, které už víme dva dny, ale podařilo se ho udržet. To tajemství je, že dnes od půlnoci obnovujeme Československo tím, že obnovíme úplně volný pohyb mezi Českou a Slovenskou republikou," řekl Matovič.
Foto: Úřad vlády ČR
Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 3. 6. 2020 13:47
Slovenský premiér Igor Matovič (OLaNO) přijel na svou první oficiální návštěvu do Prahy. U Kramářovy vily ho s otevřenou náručí přivítal jeho český protějšek Andrej Babiš. Společně oznámili, že se od středeční půlnoci plně obnoví volný pohyb osob mezi Českem a Slovenskem. Premiéři uvedli, že uvolnění hraničního režimu přivezl Matovič do Prahy jako dárek.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Osobní vlak u Černošic nedaleko Prahy se odpoledne dostal na stejnou kolej jako rychlík z Klatov. Nikdo není zraněný

Osobní vlak u Černošic nedaleko Prahy se odpoledne dostal na stejnou kolej jako rychlík z Klatov, který jel za ním. Strojvedoucí rychlíku ale stačil zareagovat a vlak zastavil. Událost se obešla bez zranění, nevznikla ani žádná hmotná škoda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy