Obětí chřipky přibývá. Muž z Jičína má už číslo 22

4. 12. 2009 11:55
Třicetiletý pacient zemřel v pondělí, testy potvrdily A/H1N1
Foto: Ludvík Hradilek

Jičín - Lidí, kterým se stal osudný vir A/H1N1, přibývá. Počet obětí se v tuto chvíli zastavil na čísle 22.

Nemocnice v Jičíně v pátek dopoledne potvrdila, že třicetiletý pacient, který tam v pondělí zemřel na selhání srdce, měl takzvanou prasečí chřipku.

"Podezření, které měli jičínští zdravotníci, nyní potvrdily výsledky Národní referenční laboratoře, kam nemocnice odebrané vzorky poslala," sdělil novinářům tiskový mluvčí Královéhradeckého kraje Imrich Dioszegi.

K 3. prosinci bylo v České republice oficiálně nahlášených 873 případů nového typu chřipky.

Obětí je zatím 22. První případ úmrtí Čecha v souvislosti s virem A/H1N1 zaznamenali lékaři 22. října v karlovarské nemocnici.

Zatím poslední pak ve středu v Hradci Králové. Drtivá většina obětí trpěla ještě jinými, vážnými zdravotními problémy.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Japonsko pátrá po pěti členech posádky z potopené čínské lodi

Japonská pobřežní hlídka ve středu pátrá po pěti členech posádky čínské rybářské lodi, která se v úterý potopila blízko sporné oblasti teritoriálních vod obou zemí. Informovala o tom agentura AP.

Plavidlo Shen Lian Cheng 707 s výtlakem 105 tun vyslalo nouzový signál v úterý z oblasti asi 330 kilometrů severně od ostrova Išigaki nedaleko Japonskem kontrolovaného souostroví Senkaku ve Východočínském moři. Na tyto ostrovy si činí nárok také Číňané, kteří je nazývají Tiao-jü a v posledních měsících zvýšili námořní aktivitu v jejich blízkosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy