ČEZ prodal obchodní centrum v Písnici majitelům tržnice Sapa. O další výstavbě rozhodne anketa

Michal Polák Michal Polák
7. 2. 2017 14:55
Obchodní centrum v Písnici koupila od společnosti ČEZ firma STN invest s.r.o. za 68,2 milionu korun. Jednatel společnosti Nhuan Tam Tran je také předsedou představenstva společnosti Saparia a.s., která vlastní vietnamské tržiště Sapa. Nový majitel slibuje, že po rekonstrukci nabídne prostory České poště a lékařům. O dalších funkcích budou moci občané sídliště rozhodnout v anketě, kterou na jaře uspořádá městská část. ČEZ na konci ledna prodal také bytový fond čítající 739 bytů firmě Kennial. Ta za ně zaplatila 1,305 miliardy korun.
Sídliště Písnice. Ilustrační foto
Sídliště Písnice. Ilustrační foto | Foto: Matej Slávik

Praha – Společnost ČEZ prodala kromě bytového fondu na pražském sídlišti Písnice také obchodní centrum. Z celkem devíti zájemců si ČEZ vybral nejvyšší nabídku společnosti STN invest s.r.o., která za obchodní centrum zaplatila 68,2 milionu korun. Jednatel společnosti Nhuan Tam Tran je mimo jiné předsedou představenstva společnosti Saparia a.s., která vlastní vietnamské tržiště Sapa.

Nevyužívané prostory obchodního centra chce nový majitel po přestavbě nabídnout České poště a také lékařům, kteří by si tam mohli otevřít ordinaci. To uvítal starosta Prahy-Libuš Jiří Koubek.

"Pobočka České pošty na Libuši je malá a po celý rok se před ní tvoří fronty. Občané by si zasloužili modernější a hlavně kapacitnější poštu," řekl Koubek.

O případných službách v novém obchodním centru budou moci rozhodnout také občané. Městská část se dohodla s novým majitelem, že na jaře uspořádá anketu, aby si občané mohli říci, co přesně v centru chtějí.

Společnost ČEZ prodala na konci ledna i soubor panelových domů s 36 vchody a 739 byty firmě Kennial za 1,305 miliardy korun. Kennial patří firmě Arca Capital Bohemia finančníka Pavola Krúpy. O nákupu bytů uvažovalo i hlavní město, nakonec ale nabídlo bezúročnou půjčku Praze-Libuši, pod kterou Písnice spadá. Městská část ale nabídku nestihla podat.

 

Právě se děje

Další zprávy