ČEZ prodal obchodní centrum v Písnici majitelům tržnice Sapa. O další výstavbě rozhodne anketa

Michal Polák Michal Polák
7. 2. 2017 14:55
Obchodní centrum v Písnici koupila od společnosti ČEZ firma STN invest s.r.o. za 68,2 milionu korun. Jednatel společnosti Nhuan Tam Tran je také předsedou představenstva společnosti Saparia a.s., která vlastní vietnamské tržiště Sapa. Nový majitel slibuje, že po rekonstrukci nabídne prostory České poště a lékařům. O dalších funkcích budou moci občané sídliště rozhodnout v anketě, kterou na jaře uspořádá městská část. ČEZ na konci ledna prodal také bytový fond čítající 739 bytů firmě Kennial. Ta za ně zaplatila 1,305 miliardy korun.
Sídliště Písnice. Ilustrační foto
Sídliště Písnice. Ilustrační foto | Foto: Matej Slávik

Praha – Společnost ČEZ prodala kromě bytového fondu na pražském sídlišti Písnice také obchodní centrum. Z celkem devíti zájemců si ČEZ vybral nejvyšší nabídku společnosti STN invest s.r.o., která za obchodní centrum zaplatila 68,2 milionu korun. Jednatel společnosti Nhuan Tam Tran je mimo jiné předsedou představenstva společnosti Saparia a.s., která vlastní vietnamské tržiště Sapa.

Nevyužívané prostory obchodního centra chce nový majitel po přestavbě nabídnout České poště a také lékařům, kteří by si tam mohli otevřít ordinaci. To uvítal starosta Prahy-Libuš Jiří Koubek.

"Pobočka České pošty na Libuši je malá a po celý rok se před ní tvoří fronty. Občané by si zasloužili modernější a hlavně kapacitnější poštu," řekl Koubek.

O případných službách v novém obchodním centru budou moci rozhodnout také občané. Městská část se dohodla s novým majitelem, že na jaře uspořádá anketu, aby si občané mohli říci, co přesně v centru chtějí.

Společnost ČEZ prodala na konci ledna i soubor panelových domů s 36 vchody a 739 byty firmě Kennial za 1,305 miliardy korun. Kennial patří firmě Arca Capital Bohemia finančníka Pavola Krúpy. O nákupu bytů uvažovalo i hlavní město, nakonec ale nabídlo bezúročnou půjčku Praze-Libuši, pod kterou Písnice spadá. Městská část ale nabídku nestihla podat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Základní část NHL se bude hrát až do poloviny května

Vedení NHL rozhodlo o prodloužení základní části soutěže až do 16. května. K tomuto kroku vedlo elitní ligu odložení hned osmi zápasů Vancouveru kvůli nákaze nemocí covid-19. NHL nicméně stále počítá s tím, že ve zkrácené sezoně odehraje každý z týmů v souladu s původním plánem všech 56 utkání dlouhodobé fáze. Zatím však není jasné, kdy začnou vyřazovací boje o Stanley Cup.

Přestože bylo ve zhuštěném programu základní části, při němž čeká za normálních okolností každý klub 82 zápasů, odloženo od začátku sezony z důvodu koronavirové pandemie 54 utkání a dalších pět kvůli potížím s počasím, nenabrala NHL zatím nijak dramatický skluz. Původně měla dlouhodobá fáze skončit 8. května, již dříve byla prodloužena do 11. května.

Tým Canucks byl v rozehrané soutěži zasažen nákazou dosud nejvýrazněji. Různé formy koronaviru byly diagnostikovány u 21 hráčů a čtyř dalších zaměstnanců klubu. Kanadský celek, který má odehráno nejméně utkání (37) v soutěži, hrál kvůli tomu naposledy 24. března. Dnes už ale může začít s tréninkem, do zápasového zatížení pak naskočí v pátek soubojem s Edmontonem.

O začátku play off nebylo zatím rozhodnuto. "NHL bude i nadále sledovat a pečlivě vyhodnocovat průběh základní části, teprve pak bude definitivně oznámeno datum, kdy se začne hrát o Stanley Cup. S posledními změnami a posunutým koncem základní části v Severní divizi je ale možné, že zápasy prvního kola play off začnou ve Východní, Centrální a Západní divizi o pár dnů dříve než v Severní divizi," uvedla liga v tiskové zprávě.

S prodloužením základní části NHL se však zmenšil časový prostor hráčům, kteří posílí národní týmy na mistrovství světa v Lotyšsku. Rovněž posunutý šampionát, jehož spolupořadatelem mělo být původně i Bělorusko, začne v pátek 21. května. Hned v jeho úvodní den půjdou do akce i čeští hokejisté, které čeká souboj s Ruskem. Finále turnaje je pak naplánováno na neděli 6. června.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy