O víkendu se do Česka vrátí zima, sněžit může i v nížinách. Oteplí se až na konci příštího týdne

ČTK ČTK
22. 4. 2016 12:32
Zima se v Česku ještě nevzdává. Podle meteorologů se má o víkendu vrátit zimní počasí. Na řadě míst v Česku by mělo i sněžit, dokonce i v nížinách. V sobotu má být v Česku zataženo až oblačno, postupně na většině území déšť nebo přeháňky. Teploty vystoupí přes den na osm až 12 stupňů Celsia. V neděli bude proměnlivá oblačnost, na horách četné sněhové přeháňky a přechodně i v nižších polohách. Teploty budou ještě nižší a většinou nepřekročí devět stupňů, jen na jihovýchodě země může být až 11 stupňů. I po víkendu zřejmě vydrží chladnější a deštivé počasí, mírné oteplení se dá čekat až na konci týdne.
Do Česka se o víkendu vrátí zima. (Ilustrační foto)
Do Česka se o víkendu vrátí zima. (Ilustrační foto) | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Navzdory kalendáři se o nadcházejícím víkendu vrátí zimní počasí. Meteorologové očekávají, že sněžit může přechodně i v nížinách. Na horách ojediněle hrozí náledí či sněhové jazyky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) to uvedl na svém webu.

V sobotu hlásí předpověď srážky, přičemž v polohách nad 600 metrů nad mořem budou sněhové nebo smíšené. V noci a v neděli ráno se mohou se sněhem setkat i lidé žijící v níže položených místech. "Není vyloučeno, že sněhové krupky s deštěm mohou padat i ve středních, nebo dokonce i v nižších polohách," uvedli meteorologové.

O tom, zda a kde se vytvoří sněhová pokrývka, bude podle nich rozhodovat několik faktorů, především teplota zemského povrchu, teplota vzduchu a sluneční svit.

V sobotu má být v Česku zataženo až oblačno, postupně na většině území déšť nebo přeháňky. Teploty vystoupí přes den na osm až 12 stupňů Celsia, na jihovýchodě Moravy může být až 15 stupňů. V neděli bude proměnlivá oblačnost, na horách četné sněhové přeháňky a přechodně i v nižších polohách. Teploty budou ještě nižší a většinou nepřekročí devět stupňů, jen na jihovýchodě země může být až 11 stupňů. I po víkendu zřejmě vydrží chladnější a deštivé počasí, mírné oteplení se dá čekat až na konci týdne.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy