O víkendu se do Česka vrátí zima, sněžit může i v nížinách. Oteplí se až na konci příštího týdne

ČTK ČTK
22. 4. 2016 12:32
Zima se v Česku ještě nevzdává. Podle meteorologů se má o víkendu vrátit zimní počasí. Na řadě míst v Česku by mělo i sněžit, dokonce i v nížinách. V sobotu má být v Česku zataženo až oblačno, postupně na většině území déšť nebo přeháňky. Teploty vystoupí přes den na osm až 12 stupňů Celsia. V neděli bude proměnlivá oblačnost, na horách četné sněhové přeháňky a přechodně i v nižších polohách. Teploty budou ještě nižší a většinou nepřekročí devět stupňů, jen na jihovýchodě země může být až 11 stupňů. I po víkendu zřejmě vydrží chladnější a deštivé počasí, mírné oteplení se dá čekat až na konci týdne.
Do Česka se o víkendu vrátí zima. (Ilustrační foto)
Do Česka se o víkendu vrátí zima. (Ilustrační foto) | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Navzdory kalendáři se o nadcházejícím víkendu vrátí zimní počasí. Meteorologové očekávají, že sněžit může přechodně i v nížinách. Na horách ojediněle hrozí náledí či sněhové jazyky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) to uvedl na svém webu.

V sobotu hlásí předpověď srážky, přičemž v polohách nad 600 metrů nad mořem budou sněhové nebo smíšené. V noci a v neděli ráno se mohou se sněhem setkat i lidé žijící v níže položených místech. "Není vyloučeno, že sněhové krupky s deštěm mohou padat i ve středních, nebo dokonce i v nižších polohách," uvedli meteorologové.

O tom, zda a kde se vytvoří sněhová pokrývka, bude podle nich rozhodovat několik faktorů, především teplota zemského povrchu, teplota vzduchu a sluneční svit.

V sobotu má být v Česku zataženo až oblačno, postupně na většině území déšť nebo přeháňky. Teploty vystoupí přes den na osm až 12 stupňů Celsia, na jihovýchodě Moravy může být až 15 stupňů. V neděli bude proměnlivá oblačnost, na horách četné sněhové přeháňky a přechodně i v nižších polohách. Teploty budou ještě nižší a většinou nepřekročí devět stupňů, jen na jihovýchodě země může být až 11 stupňů. I po víkendu zřejmě vydrží chladnější a deštivé počasí, mírné oteplení se dá čekat až na konci týdne.

 

Právě se děje

Další zprávy