reklama
 
 

Nutricia stahuje kojenecké mléko kvůli obsahu jódu

7. 2. 2014 17:37
Konzumace zvýšeného množství stopového prvku by neměla představovat žádné riziko

Praha - Společnost Nutricia stahuje z trhu šarži kojeneckého mléka Nutrilon Nenatal 1 určenou pro předčasně narozené děti. Výrobek obsahuje zvýšený obsah jódu. Nutricia o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Konzumace zvýšeného množství stopového prvku by přesto neměla představovat pro dítě žádné zdravotní riziko.

Podle výrobce jde o šarži číslo 294420 s doporučeným datem spotřeby do 3. května 2015. Výrobek je distribuován pouze prostřednictvím lékáren a zdravotnických zařízení.

"Zpětnou kontrolou byl v této konkrétní šarži výrobku zjištěn zvýšený obsah jódu, který není v souladu s doporučenými hladinami," uvedla firma.

S odvoláním na specialisty pro výživu předčasně narozených miminek společnost uvedla, že krátkodobá konzumace zvýšeného množství jódu by neměla pro dítě představovat žádné nebezpečí. "Pokud by se přesto objevily problémy s krmením nebo by bylo dítě méně aktivní, doporučujeme konzultaci s pediatrem," stojí ve zprávě.

Jakékoli další výrobky značky Nutrilon, včetně ostatních šarží mléka Nutrilon Nenatol 1 nejsou nijak stahováním dotčeny. V případě potřeby doplňujících informací mohou zákazníci kontaktovat infolinku 800 110 000.

autor: ČTK | 7. 2. 2014 17:37

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama