reklama
 
 

Novým šéfem Nemocnice Na Homolce je Polouček. Vojtěch: Prioritou bude hospodaření

5. 10. 2018 11:31
Polouček dosud působil jako ředitel Oblastní nemocnice Kladno a předtím jako náměstek ředitele Oblastní nemocnice Příbram.

Praha - Novým ředitelem pražské Nemocnice Na Homolce byl jmenován Petr Polouček, nastoupí 15. listopadu. Ministerstvo zdravotnictví o tom v pátek informovalo v tiskové zprávě.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) očekává, že se nový ředitel zaměří na hospodaření nemocnice a veřejné zakázky. Výběrová komise Poloučka, který dosud vede kladenskou nemocnici, doporučila ze 17 kandidátů.

Bývalý ředitel Ivan Oliva rezignoval letos v červenci kvůli výsledkům kontroly. "Vzhledem k výsledkům poslední ministerské kontroly v nemocnici očekávám, že mezi jeho hlavní priority bude patřit zejména nastavení transparentního hospodaření, zákonných pravidel pro zadávání veřejných zakázek a analýza dodavatelských vztahů," uvedl ministr k novému řediteli.

Polouček dosud působil jako ředitel Oblastní nemocnice Kladno a předtím jako náměstek ředitele Oblastní nemocnice Příbram. Vystudoval 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy, specializoval se na hrudní chirurgii.

Média už v polovině září spekulovala o tom, že do čela Nemocnice Na Homolce nastoupí právě Polouček.

autor: ČTK | 5. 10. 2018 11:31

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama