Novým ekonomickým náměstkem ministra zahraničí je diplomat Miloslav Stašek

ČTK ČTK
17. 3. 2016 18:09
Ekonomickým náměstkem ministra zahraničí se stal bývalý velvyslanec Miloslav Stašek, oznámila mluvčí ministerstva Michaela Lagronová. Stašek zatím na úřadě působil jako šéf ekonomické diplomacie. Nahradil Martina Prose, který nesplnil požadavky výběrového řízení podle zákona o státní službě. Nový čtyřiačtyřicetiletý náměstek Stašek je podle Lagronové diplomatem s mnohaletou zkušeností, působil mimo jiné jako velvyslanec v Egyptě a v Indii. Od loňského roku pracoval v ústředí ministerstva v Praze jako ředitel odboru ekonomické diplomacie. Stašek je absolventem České zemědělské univerzity v Praze a hovoří plynně anglicky a arabsky.
Nový ekonomický náměstek ministra zahraničí Miloslav Stašek
Nový ekonomický náměstek ministra zahraničí Miloslav Stašek | Foto: Ministerstvo zahraničních věcí
 

Právě se děje

Aktualizováno před 12 minutami

Policie v Berlíně zadržela Syřana kvůli přípravě atentátu. Koupil už chemikálie na bombu

Německá policie zadržela v úterý v Berlíně muže, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku. Šestadvacetiletý Syřan hledal na internetu informace o tom, jak sestrojit bombu. Nakoupil si už i chemikálie, které se při výrobě výbušnin používají, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura DPA.

Muže v německém hlavním městě zadržela speciální policejní jednotka, která zároveň prohledala jeho byt. Případem se zabývá generální státní zastupitelství v Karlsruhe, které má na starosti mimo jiné právě vyšetřování terorismu. Podle něj Syřan komunikoval od počátku tohoto roku s dalšími lidmi na islamistickém chatu za účelem "přípravy teroristického útoku". 

Zdroj: ČTK
Další zprávy