Novým ekonomickým náměstkem ministra zahraničí je diplomat Miloslav Stašek

ČTK ČTK
17. 3. 2016 18:09
Ekonomickým náměstkem ministra zahraničí se stal bývalý velvyslanec Miloslav Stašek, oznámila mluvčí ministerstva Michaela Lagronová. Stašek zatím na úřadě působil jako šéf ekonomické diplomacie. Nahradil Martina Prose, který nesplnil požadavky výběrového řízení podle zákona o státní službě. Nový čtyřiačtyřicetiletý náměstek Stašek je podle Lagronové diplomatem s mnohaletou zkušeností, působil mimo jiné jako velvyslanec v Egyptě a v Indii. Od loňského roku pracoval v ústředí ministerstva v Praze jako ředitel odboru ekonomické diplomacie. Stašek je absolventem České zemědělské univerzity v Praze a hovoří plynně anglicky a arabsky.
Nový ekonomický náměstek ministra zahraničí Miloslav Stašek
Nový ekonomický náměstek ministra zahraničí Miloslav Stašek | Foto: Ministerstvo zahraničních věcí
 

Právě se děje

před 26 minutami

Světové atletice vládnou trojskokanka Rojasová a tyčkař Duplantis

Nejlepšími světovými atlety roku 2020 se stali halová světová rekordmanka v trojskoku Yulimar Rojasová a světový rekordman ve skoku o tyči Armand Duplantis. Oba v tradiční anketě Světové atletiky triumfovali poprvé.

Pětadvacetiletá Venezuelanka Rojasová v únoru v Madridu posunula halový rekord na 15,43 metru, skočila tehdy o sedm centimetrů víc než Ruska Taťjana Lebeděvová v roce 2004. Na trůnu vystřídala americkou překážkářku Dalilah Muhammadovou a navázala na úspěch jiné trojskokanky Caterine Ibargüenové, která byla nejlepší světovou atletkou roku 2018.

Jednadvacetiletý Duplantis se stal nejmladším mužským vítězem této ankety, která se vyhlašuje od roku 1988. Švédský skokan v hale dvakrát posunul světový rekord až na 618 centimetrů. Venku pak překonal 615 cm a sebral Sergeji Bubkovi nejlepší výkon pod širým nebem. Vyhrál všech šestnáct závodů, do kterých letos nastoupil. V hlavní kategorii triumfoval dva roky po ocenění pro vycházející hvězdu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy