reklama
 
 

Nový senátor: Lidé se bojí Julínka. Proto jsem zvítězil

18. 10. 2008 21:10
Radek Sušil z Karviné je senátorem už po prvním kole

Ostrava - Jednačtyřicetiletý karvinský lékař Radek Sušil, kandidát do Senátu ve volebním obvodu 75, získal jako jediný více než padesát procent hlasů a je senátorem hned po prvním kole. Jako jediný.

Připouští, že za jeho obrovským úspěchem je téma, kterého ho do voleb přivedlo, zdravotnictví. Sušil je vedoucím lékařem gastroenterologického chirurgického oddělení nemocnice v Karviné-Ráji.

Když přišel v podvečer do sídla krajské sociální demokracie, vzbudil veliké ovace. "Sušil!" skandoval volební manažer Ivan Krejčí. Všichni tleskali a křičeli. Sušil přijímal nekonečné gratulace.

A.cz: Čekal jste takový výsledek?

Byl bych blázen, kdybych to čekal. Něco takového nešlo ani tušit. Dalo se očekávat, že bych mohl postoupit do druhého kola, ale to je tak všechno. Výsledek mne velmi potěšil. Musím poděkovat především svým voličům a také volebnímu týmu. Máme za sebou náročnou volební kampaň.

A.cz: Proč jste se rozhodl kandidovat?

Jako lékař jsem stále v kontaktu s lidmi, slyším jejich nářky a obavy z toho, co chystá ministr  Tomáš Julinek pro zdravotnictví. Vím, stejně jako ti lidé, že jeho reformy, chystané privatizace nemocnic, privatizace pojišťoven, že by to byla špatná cesta. I když vím, že zdravotnictví reformy potřebuje, tato cesta je pro mne nepřijatelná.

Bylo by špatné tak zásadním způsobem zasáhnout do systému zdravotnictví, který velmi dobře funguje. Nechtěl jsem jen sedět a nic proti tomu nedělat. To byla moje hlavní motivace. Proto jsem se rozhodl kandidovat.

A.cz: Domníváte se, že v tom je klíč vašeho úspěchu?

Asi ano. Svědčí to o tom, že lidé vnímají zdravotnictví podobně jako já, že mají obavy z toho, co dělá ministr Julinek a ODS.

autor: Petra Sasínová | 18. 10. 2008 21:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama