Nový šéf Škodovky už stihl řešit i úklid záchodků

Radek Pecák Radek Pecák
9. 9. 2010 10:29
Informace o zastavení výroby modelu superb prý nebyly správné
Fabií RS přijel na setkání s managementem nový šéf Škoda-auto
Fabií RS přijel na setkání s managementem nový šéf Škoda-auto | Foto: Škoda auto

Mladá Boleslav - Také úklidem záchodků ve výrobních závodech mladoboleslavského automobilky se už musel podle časopisu Škodovácký odborář zabývat nový předseda představenstva firmy Winfried Vahland.

Podle informací v článku, který popisuje průběh setkání Vahlanda s managementem a dalšími vedoucími pracovníky, šéf Škody odborářům řekl, že úspory nákladů ve firmě jsou citlivou otázkou. "Řekl však, že že v některých oblastech není možno šetřit. Ihned proto hodlá zmírnit až přílišné omezení úklidu, které bylo nastaveno v minulém roce. To způsobuje problémy na některých toaletách ve výrobě nebo hlavně v zimě na chodbách," cituje odborářský časopis Jaroslava Povšíka, který se setkání zúčastnil.

Superb dostane i následovníka

Podle Povšíka citovaného v článku největší úspěch na setkání s managementem šéf koncernu VW Martin Winterkorn, když prohlásil, že výroba superbu bude pokračovat a vůz bude mít i následovníka. "Není přece možné trestat někoho za něco, co dělá dobře a za dobrou cenu," měl podle listu prohlásit.

Další zásadní otázkou, kterou již podle listu stihl Vahland s odboráři řešit, byla budoucnost závodu ve Vrchlabí. "Předseda Povšík vyzdvihl ujištění pana Vahlanda, že pobočný závod Vrchlabí bude nadále patřit do rodiny Škoda. Padla také dohoda, že ještě před Vánoci bude p. Vahland s p. Povšíkem jednat o vytížení závodu Vrchlabí do budoucna s výhledem na nejména deset let, a to nad rámec výroby MPV Roomster," píše list.

Část článku je také věnována  vztahu Winfrieda Vahlanda k městu Mladá Boleslav. To si prý zatím u něho nezískalo příliš velké sympatie. Mělo by být více přátelštější pro obyvatele, tedy aby nabízelo příjemnější prostředí, více služeb, kultury a zábavy. "Zmínil v této souvislosti Wolsburg, který se také postupně proměnil v přívětivé moderní město plné života," stojí na konci článku ve Škodováckém odboráři.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Na Děčínsku vzplála vlaková souprava, nikdo nebyl zraněn

Předběžnou škodu 15 milionů korun způsobil v pátek vpodvečer požár vlakové soupravy v Rybništi na Děčínsku. Všichni cestující stačili bezpečně vlak opustit. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů, v 19:15 požár hasiči zlikvidovali. O události informovali hasiči Ústeckého kraje na twitteru.

Podle České televize šlo o spoj společnosti Arriva ze Šluknova do Kolína. "K uhašení soupravy bylo potřeba 20 000 litrů vody. Příčina požáru je v šetření," uvedli hasiči. Oheň propukl před 18:00.

Kvůli požáru byla na trati mezi Děčínem a Rumburkem v úseku mezi stanicemi Rybniště a Jedlová zhruba na tři hodiny zavedena náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na palestinských územích se po 15 letech uskuteční volby

Palestinský prezident Mahmúd Abbás v pátek oznámil termín příštích parlamentních a prezidentských voleb. Uskuteční se v květnu a červenci a budou první za 15 let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž mají volby pomoci vyřešit dlouholetý vnitropalestinský konflikt.

Palestinská autonomie, která má na Izraelem okupovaném Západním břehu Jordánu omezenou samosprávu, podle prohlášení Abbásovy kanceláře uspořádá 22. května parlamentní a 31. července prezidentské volby. Konat by měly na Západním břehu Jordánu, v Pásmu Gazy a ve východním Jeruzalémě.

"Prezident nařídil volební komisi a všem státním orgánům, aby zahájily demokratický volební proces ve všech městech vlasti," stojí v prohlášení citovaném agenturou Reuters. Hnutí Hamás vyhlášení voleb uvítalo a vyjádřilo naději, že pomohou ukončit rozkol.

Zdroj: ČTK
Další zprávy