Nový policejní superútvar je připraven. Mazánek si vybral posledního náměstka, Šlachtova muže

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
29. 7. 2016 16:54
Michal Mazánek vybral nejdůležitějšího náměstka na Národní centrále proti organizovanému zločinu. Náměstek pro výkon bude od 1. srpna Petr Vopršál, který patří mezi elitní detektivy na Útvaru organizovaného zločinu (ÚOOZ). "Bude pod sebou mít všechny vyšetřovací odbory, a tak bude vědět o všech kauzách," řekl Aktuálně.cz ředitel vznikající centrály Michal Mazánek. Jména dalších náměstků Mazánek oznámil už v minulosti. Jsou mezi nimi dosavadní ředitel ÚOKFK Jaroslav Vild a také jeho předchůdce Milan Komárek.
Michal Mazánek.
Michal Mazánek. | Foto: ČTK

Praha - Národní centrála proti organizovanému zločinu, která začne fungovat od pondělí, má už vybrané všechny náměstky. Posledním a nejdůležitějším z nich, náměstek pro výkon, bude Petr Vopršál, který patří mezi elitní detektivy na Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ).

Ředitel Národní centrály Michal Mazánek potvrdil, že všechny náměstky už vybral. " Náměstkem pro výkon, který bude pod sebou mít všechny vyšetřovací odbory, a tak bude vědět o všech kauzách, bude pan Petr Vopršál z ÚOOZ," řekl Aktuálně.cz.

Petr Vopršál se před časem postavil společně s dalšími detektivy za svého bývalého šéfa Roberta Šlachtu, který od policie odešel. V otevřeném dopise odmítali připravované sloučení útvarů pod Národní centrálu. Vopršál pracoval na oddělení, které se zabývalo zločineckými strukturami.

Jména dalších svých náměstků Mazánek oznámil už v minulosti. Náměstky budou dosavadní ředitel ÚOKFK Jaroslav Vild a také jeho předchůdce Milan Komárek. Ředitelem sekce závažné hospodářské trestné činnosti se stane Petr Lysák, který je nyní náměstkem ředitele protikorupční policie.

Národní centrála proti organizovanému zločinu oficiálně vznikne v pondělí, kdy se sloučí ÚOOZ a ÚOKFK, které zaniknou. Nový policejní útvar by měl mít podle plánů čtyři sekce. Kromě korupce a závažné trestné hospodářské činnosti budou zaměřené na terorismus a extremismus, organizovaný zločin a kybernetickou kriminalitu.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy