reklama
 
 

Petra Fischera ve vedení Českého rozhlasu Vltava nahradí Jaroslava Haladová

22. 1. 2019 16:22
Šéfredaktorkou Českého rozhlasu Vltava bude jmenována Jaroslava Haladová. V interním výběrovém řízení porazila tři protikandidáty. Do funkce nastoupí 1. února a nahradí v ní Petra Fischera, jemuž Český rozhlas v prosinci neprodloužil smlouvu. Haladová dosud působila jako editorka kulturní rubriky.

"Věřím, že Jaroslava Haladová na pozici šéfredaktorky stanice Český rozhlas Vltava zúročí své dlouholeté rozhlasové zkušenosti, a přeji jí hodně pracovních úspěchů, elánu a nových nápadů," řekl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Haladová v Českém rozhlase působí od roku 2000, na Vltavu nastoupila o pět let později. Několik let pracovala jako kmenová autorka pořadu Čajovna, od října 2017 pak byla dramaturgyní a editorkou magazínu ArtCafé. Natočila také několik rozhlasových dokumentů a režírovala kulturně publicistické pořady České televize.

"Prostředí Českého rozhlasu Vltava detailně znám a jsem velmi ráda, že budu moct přispět k tomu, aby se potenciál stanice nadále rozvíjel," uvedla Haladová.

Stanici od ledna dočasně řídí Ivana Hálková. Ta převzala vedení stanice po šéfredaktorovi Petru Fischerovi, kterému Český rozhlas v prosinci odmítl prodloužit smlouvu.

"Důvodem neprodloužení smlouvy je kombinace nesplnění úkolů, které Petr Fischer dostal před rokem a půl a které neakceptoval, pokračující stagnace stanice, která provedla jen dílčí programové změny a nedokázala naplnit svůj potenciál mezi posluchači, a také ztráta důvěry," sdělil v prosinci deníku Aktuálně.cz mluvčí rozhlasu Jiří Hošna.

Fischerův konec ve vedení Vltavy vyvolal vlnu kritiky ze strany veřejnosti. Prostřednictvím dopisu řediteli rozhlasu se za Fischera postavila více než tisícovka umělců, pedagogů, politiků a dalších lidí.

Odchod Fischera fungování Vltavy neovlivní, Zavoral rozhlas vede dobře, říká Dittrich

Směřování ČRo Vltava je správné, René Zavoral vede rozhlas dobře, rozpočet je v pořádku, rozhlas se nepotácí v problémech, říká radní | Video: DVTV, Daniela Drtinová |  22:03

autor: tok | 22. 1. 2019 16:22

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama