Petra Fischera ve vedení Českého rozhlasu Vltava nahradí Jaroslava Haladová

tok tok
22. 1. 2019 16:22
Šéfredaktorkou Českého rozhlasu Vltava bude jmenována Jaroslava Haladová. V interním výběrovém řízení porazila tři protikandidáty. Do funkce nastoupí 1. února a nahradí v ní Petra Fischera, jemuž Český rozhlas v prosinci neprodloužil smlouvu. Haladová dosud působila jako editorka kulturní rubriky.
Jaroslava Haladová.
Jaroslava Haladová. | Foto: Český rozhlas

"Věřím, že Jaroslava Haladová na pozici šéfredaktorky stanice Český rozhlas Vltava zúročí své dlouholeté rozhlasové zkušenosti, a přeji jí hodně pracovních úspěchů, elánu a nových nápadů," řekl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Haladová v Českém rozhlase působí od roku 2000, na Vltavu nastoupila o pět let později. Několik let pracovala jako kmenová autorka pořadu Čajovna, od října 2017 pak byla dramaturgyní a editorkou magazínu ArtCafé. Natočila také několik rozhlasových dokumentů a režírovala kulturně publicistické pořady České televize.

"Prostředí Českého rozhlasu Vltava detailně znám a jsem velmi ráda, že budu moct přispět k tomu, aby se potenciál stanice nadále rozvíjel," uvedla Haladová.

Stanici od ledna dočasně řídí Ivana Hálková. Ta převzala vedení stanice po šéfredaktorovi Petru Fischerovi, kterému Český rozhlas v prosinci odmítl prodloužit smlouvu.

"Důvodem neprodloužení smlouvy je kombinace nesplnění úkolů, které Petr Fischer dostal před rokem a půl a které neakceptoval, pokračující stagnace stanice, která provedla jen dílčí programové změny a nedokázala naplnit svůj potenciál mezi posluchači, a také ztráta důvěry," sdělil v prosinci deníku Aktuálně.cz mluvčí rozhlasu Jiří Hošna.

Fischerův konec ve vedení Vltavy vyvolal vlnu kritiky ze strany veřejnosti. Prostřednictvím dopisu řediteli rozhlasu se za Fischera postavila více než tisícovka umělců, pedagogů, politiků a dalších lidí.

Odchod Fischera fungování Vltavy neovlivní, Zavoral rozhlas vede dobře, říká Dittrich

Směřování ČRo Vltava je správné, René Zavoral vede rozhlas dobře, rozpočet je v pořádku, rozhlas se nepotácí v problémech, říká radní | Video: DVTV, Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Johnson mluvil s Putinem, Rusko označil za bezpečnostní hrozbu

Mezi Británií a Ruskem nedojde k normalizaci vztahů, dokud Moskva neskoncuje se svým "destabilizujícím jednáním" a dokud bude znamenat bezpečnostní hrozbu. Podle mluvčí britského premiéra to v neděli Boris Johnson řekl ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi na okraj summitu o Libyi v Berlíně.

"Dal mu jasně najevo, že britské stanovisko k Salisbury se nezmění," uvedla podle agentury Reuters mluvčí Downing Street. V anglickém Salisbury byli v březnu 2018 otráveni bývalý ruský dvojitý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija. Londýn z útoku na Skripalovy obvinil Rusko, Moskva vinu popírá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy