Petra Fischera ve vedení Českého rozhlasu Vltava nahradí Jaroslava Haladová

tok tok
22. 1. 2019 16:22
Šéfredaktorkou Českého rozhlasu Vltava bude jmenována Jaroslava Haladová. V interním výběrovém řízení porazila tři protikandidáty. Do funkce nastoupí 1. února a nahradí v ní Petra Fischera, jemuž Český rozhlas v prosinci neprodloužil smlouvu. Haladová dosud působila jako editorka kulturní rubriky.
Jaroslava Haladová.
Jaroslava Haladová. | Foto: Český rozhlas

"Věřím, že Jaroslava Haladová na pozici šéfredaktorky stanice Český rozhlas Vltava zúročí své dlouholeté rozhlasové zkušenosti, a přeji jí hodně pracovních úspěchů, elánu a nových nápadů," řekl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Haladová v Českém rozhlase působí od roku 2000, na Vltavu nastoupila o pět let později. Několik let pracovala jako kmenová autorka pořadu Čajovna, od října 2017 pak byla dramaturgyní a editorkou magazínu ArtCafé. Natočila také několik rozhlasových dokumentů a režírovala kulturně publicistické pořady České televize.

"Prostředí Českého rozhlasu Vltava detailně znám a jsem velmi ráda, že budu moct přispět k tomu, aby se potenciál stanice nadále rozvíjel," uvedla Haladová.

Stanici od ledna dočasně řídí Ivana Hálková. Ta převzala vedení stanice po šéfredaktorovi Petru Fischerovi, kterému Český rozhlas v prosinci odmítl prodloužit smlouvu.

"Důvodem neprodloužení smlouvy je kombinace nesplnění úkolů, které Petr Fischer dostal před rokem a půl a které neakceptoval, pokračující stagnace stanice, která provedla jen dílčí programové změny a nedokázala naplnit svůj potenciál mezi posluchači, a také ztráta důvěry," sdělil v prosinci deníku Aktuálně.cz mluvčí rozhlasu Jiří Hošna.

Fischerův konec ve vedení Vltavy vyvolal vlnu kritiky ze strany veřejnosti. Prostřednictvím dopisu řediteli rozhlasu se za Fischera postavila více než tisícovka umělců, pedagogů, politiků a dalších lidí.

Odchod Fischera fungování Vltavy neovlivní, Zavoral rozhlas vede dobře, říká Dittrich

Směřování ČRo Vltava je správné, René Zavoral vede rozhlas dobře, rozpočet je v pořádku, rozhlas se nepotácí v problémech, říká radní | Video: DVTV, Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hokejisté CSKA Moskva jsou prvními finalisty KHL

Hokejisté CSKA Moskva jsou prvními finalisty Kontinentální ligy. Nejlepší tým základní části vyřadil Petrohrad po vítězství 4:2 na zápasy ve finále Západní konference. Postupový bod získal na ledě SKA po výhře 2:0.

Šestý zápas rozhodli ve prospěch posledních šampionů brankami ve druhé třetině Maximové Šalunov a Sorkin. Brankář Lars Johansson zlikvidoval všech 30 střel a vychytal potřetí v sérii čisté konto.

CSKA bude hrát o Gagarinův pohár potřetí za sebou. V sezoně 2017/18 prohrál finále s Kazaní, rok na to porazil Omsk. Vloni se play off kvůli pandemii koronaviru nedohrálo. Právě mezi oběma jeho předchozími finálovými soupeři se rozhodne o druhém účastníkovi závěrečných bojů. Po pěti zápasech vede Avangard s českým brankářem Šimonem Hrubcem nad Kazaní 3:2 a v úterý může na domácím ledě rozhodnout.

před 1 hodinou

AFP: Leyenová řekla Michelovi, že nedovolí, aby se aféra "Sofagate" opakovala

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová v pondělí poprvé od společné schůzky s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem hovořila s šéfem Evropské rady Charlesem Michelem a řekla mu, že "nedovolí, aby se taková situace opakovala". S odvoláním na zdroj z Evropské komise o tom informovala agentura AFP. Erdogan s Michelem se minulý týden během jednání týkajícího se také práv žen usadili v křeslech, na první ženu v čele unijní exekutivy zbylo jen místo stranou na pohovce.

Záběry ze setkání v Ankaře z 6. dubna kritizovala řada evropských politiků. Při uvítání německá politička s bezradným povzdechem hleděla na dvojici mužů, kteří ji nechali místo stranou na vedlejší pohovce. Diplomatický incident získal přezdívku Sofagate, což je složenina z termínu pro pohovku (sofa) a aféru (gate), přičemž termín "gate" se vžil po někdejší americké aféře Watergate.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rozpočtový schodek USA v pololetí kvůli koronaviru vystoupil na nový rekord

Rozpočtový deficit Spojených států se v první polovině fiskálního roku vyšplhal na rekordních 1,7 bilionu dolarů (přes 37 bilionů korun), což představuje zhruba dvojnásobek ve srovnání s předchozím rekordem. Vyplývá to podle agentury AP z dnešních údajů amerického ministerstva financí. Za růstem deficitu stojí rozsáhlé výdaje související s koronavirovou krizí.

Fiskální rok ve Spojených státech začíná v říjnu a končí v září. V první polovině loňského fiskálního roku činil rozpočtový deficit 743,5 miliardy dolarů.

Předchozí pololetní rekord zaznamenal schodek v šesti měsících do března 2011. Tehdy deficit prohloubily rozsáhlé výdaje, jimiž se vláda snažila řešit negativní dopady hospodářské recese, kterou způsobila globální finanční krize z roku 2008, upozornila agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy