reklama
 
 

Novou první místopředsedkyní klubu ČSSD se stala Valachová, nahradí Birkeho

8. 1. 2019 19:19
Novou první místopředsedkyní poslaneckého klubu ČSSD se stala Kateřina Valachová. Členové frakce ji zvolili na úterní schůzi za Jana Birkeho, který ke konci loňského roku na tuto funkci rezignoval. Výsledek volby sdělil na dotaz ČTK předseda klubu Jan Chvojka.

Bývalá ministryně školství za ČSSD Valachová dosud byla místopředsedkyní poslaneckého klubu sociální demokracie. Ve sněmovně je také místopředsedkyní školského výboru a členkou ústavně-právního a mandátového a imunitního výboru. Vede ústavní komisi.

Novým místopředsedou patnáctičlenné frakce členové zvolili Ondřeje Veselého, uvedl Chvojka.

Veselý je poslancem od předloňských říjnových voleb, je místopředsedou evropského výboru a členem výboru pro veřejnou správu. V minulosti působil jako starosta Písku, nyní je místostarostou města, a byl zastupitelem Jihočeského kraje. Koncem ledna se bude Veselý ucházet o funkci předsedy jihočeské ČSSD.

Birke rezignaci zdůvodnil tím, že se chce naplno věnovat práci poslance a starosty. Birke se po loňských komunálních volbách stal opět starostou Náchoda, v jehož čele stojí od roku 2010.

Ve Sněmovně působí v hospodářském a v zemědělském výboru. Loni v listopadu obhájil funkci předsedy krajské ČSSD v Královéhradeckém kraji.

autor: ČTK | 8. 1. 2019 19:19

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama