Novináři nevěřili svým očím. Hniličkův mluvčí utnul brífink při otázkách na Bendu

Krátce poté, co Milan Hnilička (ANO) na jednání sněmovny složil poslanecký mandát, došlo v kuloárech k netradiční situaci. Šéf sportovní agentury po několika otázkách novinářů na radu svého mluvčího Jakuba Večerky odešel, aniž by odpověděl na dotazy, které mířily třeba na jeho vztah s kontroverzním exposlancem za ČSSD a podnikatelem Petrem Bendou.
Hniličkův mluvčí nečekaně utnul dotazy novinářů | Video: Radek Bartoníček

Hnilička na improvizovaném brífinku mj. vysvětloval, co na narozeninové oslavě Bendy v teplickém hotelu dělal. "Přijel jsem pogratulovat letitému známému, potkal jsem se tam i s Jiřím Šlégrem, jsem v kontaktu s mnoha organizacemi. Víc k tomu netřeba dodávat," řekl Hnilička novinářům. "Byla to hloupá chyba. Dnes tu stojím a musím ukončit svůj mandát," dodal olympijský medailista z Nagana.

V tu chvíli do improvizovaného tiskového brífinku zasáhl mluvčí Národní sportovní agentury Jakub Večerka a dotazy ukončil. "Tohle není možné, to přece není normální," reagovali na to novináři, zatímco Hnilička opustil předsálí atria sněmovny. Novináři tak mj. nedostali odpověď na jeho vztah s Bendou.

Podívejte se na video v úvodu článku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Senátní komise podpořila změny pravidel voleb do sněmovny

Senátní ústavní komise podpořila doplnění pravidel pro volby do sněmovny, které si vyžádal zásah Ústavního soudu. Předseda komise Zdeněk Hraba (STAN) označil novelu za kompromisní. Část senátorů by ale do předlohy ráda vložila korespondenční formu hlasování pro Čechy žijící v zahraničí. Horní komora bude o volební novele rozhodovat koncem dubna.

"Nová volební úprava není dokonalá, ale pořád je lepší než to, co jsme tu měli a co bylo označeno Ústavním soudem za protiústavní," uvedl Hraba. Podotkl, že novela zmírňuje nerovnosti mezi stranami s vyšším a nižším ziskem hlasů voličů. "Vnímám to jako kompromis vyjednaný napříč politickým spektrem," dodal Hraba. Také předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) označil sněmovní verzi novely za úspěch a výsledek dohod mezi sněmovnou a Senátem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy