Novinář Veselý na Aukru prodává Babišův graf, zájemce chce zaplatit přes dvacet tisíc

Tomáš Klézl Tomáš Klézl
4. 4. 2019 19:15
Na českém online tržišti Aukro právě vrcholí jedna z nejkurióznějších aukcí v jeho historii. Nebývalý úspěch slaví nabídka ke koupi jednoho z proslulých grafů premiéra Andreje Babiše. Zatím nejúspěšnější zájemce za něj zaplatí více než dvacet tisíc korun. Prodejcem je moderátor Luboš Xaver Veselý, kterému jej Babiš daroval během návštěvy v jeho show.
Andrej Babiš s jedním ze svých grafů.
Andrej Babiš s jedním ze svých grafů. | Foto: ČTK

Premiér Andrej Babiš je proslulý svou zálibou ve vytištěných grafech, které s sebou nosí na plénum sněmovny i do televizních debat. Dokladem toho, jak silně se tato pomůcka zapsala do paměti veřejnosti, může být jedna z nejsledovanějších dražeb na virtuální aukci Aukro.

O položku s popisem "Zafóliovaný graf Celkové výdaje státního rozpočtu pro důchody v mld. Kč (rozměr A3)", kterou na Aukro umístil moderátor Luboš Xaver Veselý, projevilo od minulé středy už 17 zájemců. Aktuální výherní nabídka činí těžko uvěřitelných 20 600 korun. Aukce končí v sobotu. Od pátku už nabídku nikdo nenavýšil, je tedy pravděpodobné, že za tuto cenu bude graf i prodán. 

Babiš moderátorovi Luboši Xaverovi Veselému graf věnoval během návštěvy v jeho talkshow Xaver Live. "Nebyl byste tak hodný a nevěnoval mi jeden?" zeptal se Veselý premiéra po diskusi o hospodaření vlády. "Já bych ho vydražil na Aukru, třeba na tom ještě zbohatnu," dodal. "To nevím, ale dejte to na nějaké dobročinné účely," reagoval Babiš.

Novinář, herec a spisovatel Luboš Xaver Veselý se proslavil jako moderátor na televizi Nova nebo na rádiu Frekvence 1, kde mimo jiné uváděl rozhovory s Milošem Zemanem v rámci pořadu Prezidentský Pressklub. V roce 2017 založil internetovou televizi XTV, na které moderuje několik pořadů.

 

Právě se děje

Další zprávy