Noví ministři do Soči nepojedou, dají přednost vládě

Lucie Stuchlíková Lucie Stuchlíková
20. 1. 2014 20:00
Budu držet palce, ale priority vidím spíše doma, řekl premiér Bohuslav Sobotka.
Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Česká výprava na olympijských hrách v Soči bude s největší pravděpodobností postrádat zastoupení politiků české vlády.

Z přednostně zvané trojice prezident - premiér - ministr školství (který má v gesci sport) vyrazí do Ruska pouze Miloš Zeman a na hry se podle zjištění zatím nechystají ani další kandidáti na ministry vznikající vlády.

Hry začínají jen týden po termínu, do něhož prezident avizoval jmenování nového vládního týmu.  Premiér Bohuslav Sobotka a adept na ministra školství Marcel Chládek řekli deníku Insider, že dají před olympiádou přednost práci na vládním prohlášení nového kabinetu a přebírání ministerské agendy.

"Našim sportovcům držím silně palce, věřím, že uspějí, ale vidím bezprostředně po nástupu nové vlády pracovní priority spíše doma," sdělil premiér Sobotka.

Pravděpodobný ministr školství se vyjádřil k Soči slovy, že s účastí "moc nepočítá". "Ministr z tohoto resortu, kde je spousta věcí k vyřešení, by neměl několik dní po jmenování odletět," řekl Marcel Chládek s tím, že zváží, zda by ho nemohl zastoupit například současný ministrův náměstek pro sport Jan Kocourek.

Čtěte více v placeném deníku Insider:

Proč neletí Andrej Babiš?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy