Nové vedle starého. Stavby, které nehyzdí okolí

Nové vedle starého. Stavby, které nehyzdí okolí
V roce 2012 získala Cenu Klubu za starou Prahu dvorana Muzea chmelařství v Žatci. Architekti pro budovu použili mohutnou dřevěnou konstrukci a pokryli fasády stříbřitým perforovaným plechem, jakožto materiálem, který evokuje industriální dějiny novodobého žateckého chmelařství.
Ocenění za rok 2011 získala visutá ocelová lávka ve Strakonicích. Architektce Ivetě Torkoniakové se podařilo docílit toho, že stavba budí dojem starého řetězového mostu, typického pro centra měst v 19. století.
V roce 2010 si cenu odnesl architekt Marek Štěpán za kostel sv. Ducha v Šumné. Porotce zaujala kombinace moderní stavby s románskými raně gotickými formami.
Cenu Klubu za starou Prahu získala i Národní technická knihovna v Dejvicích. Stavba, které autoři přezdívají lampion, se podle porotců chová k charakteru památkové zóny "inteligentně."
Foto: Klub za starou Prahu
Kateřina Vokurková Kateřina Vokurková
23. 2. 2014 10:00
Projděte si vítěze soutěže o novostavbu, která zapadá do historického rázu.

Klub za starou Prahu udělil již desáté ocenění za novostavbu v historickém prostředí. Porotci vybírali z šesti finalistů takový projekt, který nejlépe zapadá do historického rázu a současně dál rozvíjí okolí. Podívejte se na letošního i předchozí vítěze.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni. Policie dopravu z obou směrů odklonila na objížďky, uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Jeden z řidičů na silnici mezi Ostřetínem a Vysokou u Holic kvůli poruše zastavil a místo označil výstražným trojúhelníkem. Vítr však zřejmě trojúhelník povalil. Do stojícího auta narazil řidič dalšího auta. Celkem se pak srazilo šest aut. Alkohol u řidičů policie dechovými zkouškami vyloučila.

Objízdnou trasu ve směru od Hradce Králové policie určila z Holic směrem na obec Roveň. V opačném směru od Vysokého Mýta musejí řidiči ve Vysoké u Holic odbočit vpravo a po silnici třetí třídy přijedou do Ostřetína.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Mimořádný summit k rozpočtu EU skončil, země se nedokázaly shodnout

Mimořádný summit věnovaný víceletému rozpočtu Evropské unie po dvou dnech skončil. Na Twitteru o tom dnes večer informoval mluvčí předsedy Evropské rady Charlese Michela. Podle diplomatických zdrojů zástupci 27 zemí nedokázali nalézt shodu na celkové výši rozpočtu pro období 2021-2027.

Zdroj: ČTK
Další zprávy