Nové Události ČT se natáhnou a obmění se moderátoři

Pavel Baroch
29. 2. 2012 20:08
Relaci bude uvádět vždy jeden ze čtveřice Voldánová, Augustová, Železný a Savarová
Původní Události skončí v březnu.
Původní Události skončí v březnu. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Česká televize začne od dubna vysílat svou hlavní zpravodajskou relaci Události v novém studiu, s pozměněným týmem moderátorů a v delším čase.

ČT to stylově oznámila ve vysílání Událostí.

Ve studiu v tu chvíli seděla dvojice Jolana Voldánová a Josef Maršál, přičemž Maršál se v inovované zpravodajské relaci už jako moderátor neobjeví.

Kromě Voldánové budou Události moderovat Marcela Augustová, Jakub Želený a Aneta Savarová, která se dosud objevovala jen na ČT24.

Ve studiu bude vždy jen jeden z nich. Události se navíc přesunou do studia, kde se nyní vysílají Otázky Václava Moravce, a při vysílání se budou používat i interaktivní a virtuální prvky. Délka Událostí se protáhne na bezmála 50 minut.

Foto: Petr Vyoral

Vybíralo se z 21 kandidátů

Nové vedení veřejnoprávní televize v čele s Petrem Dvořákem vybíralo nové moderátory Událostí z 21 kandidátů.

"Výběr moderátorů je dalším krokem ve zkvalitňování hlavní zpravodajské relace České televize. Věřím, že výsledek diváci ocení. Jsem velmi rád, že se nám jako nejlepší volba moderátorů Událostí potvrdila čtveřice osobností z řad České televize," řekl Dvořák.

Obsazení moderátorských postů konzultovalo vedení zpravodajství s Vítem Kolářem, bývalým ředitelem české sekce BBC, Robem Cameronem, zpravodajem BBC pro střední Evropu, Danou Schmidt, zpravodajkou deníku Politiken a Jaromírem Volkem, mediálním odborníkem z Masarykovy univerzity v Brně.

"Výběr moderátorů jsme se skutečně snažili nepodcenit, a proto jsme k pilotním zkouškám přizvali i zkušené novináře, kteří dobře znají českou i zahraniční mediální scénu. Názory těchto lidí pro nás při rozhodování měly velkou cenu," konstatoval ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal.

Foto: Pavel Baroch

Světlé studio, živější moderování

V telefonickém rozhovoru s Aktuálně.cz následně Šámal doplnil, že nové studio pro Události bude světlé, dominantní barvou bude bílá.

Uvedl, že současné studio s průhledem do zpravodajského sálu ČT, odkud se hlavní zpravodajská relace vysílala od roku 1998, už je zastaralé, stísněné a technicky nevyhovující.

Dalším důvodem pro změnu studia byla snaha odlišit se od zpravodajské stanice ČT 24. "Události jsou jiné než kontinuální zpravodajské vysílání na ČT24," řekl Aktuálně.cz Šámal.

Moderátor by navíc neměl pouze sedět na jednom místě, ale pohybovat se po studiu. "Relace by měla být dynamičtější," konstatoval Šámal.

Delší zprávy, reportáže, regiony

Oproti současnému vysílání se nové Události prodlouží o několik minut. "Budou tam i delší příspěvky, pokud si to událost zaslouží," sdělil Šámal.

Plánuje, že v hlavním zpravodajství dá větší prostor regionům, minimálně dva příspěvky budou z kultury. Prostor dostanou zahraniční zpravodajové ČT, ale třeba i zprávy z vědy. "Chtěli bychom využívat všechny televizní žánry včetně reportáží," řekl Aktuálně.cz Šámal.

Podle informací Aktuálně.cz vyšlo vybavení nového studia na miliony korun. Vedení České televize chce v březnu spustit i reklamní kampaň na podporu nových Událostí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy