Nové podezření: Petržílek vynášel informace i z policie

Karel Hrubeš Karel Hrubeš
24. 6. 2014 18:45
Žalobci prověřují další linku případu úniku tajných nahrávek Romana Janouška a Pavla Béma.
Foto: Policie ČR

Praha - Vyšetřovatelé úniku odposlechů pražského exprimátora Pavla Béma s podnikatelem Romanem Janouškem se dostali na novou stopu.

Napsal to deník Insider, podle nějž prověřují vážné podezření, že šéf analytiků protikorupční policie Jan Petržílek, který je jedním ze dvou dosud obviněných aktérů případu, mohl cíleně vynášet choulostivé informace nejen z BIS, ale i z klíčového celostátního policejního útvaru.

"Pracuje se s verzí, že Jan Petržílek systematicky vynášel citlivé informace také z protikorupční policie," uvedl pro deník Insider zdroj blízký vyšetřování.

Podle něj se návladní začali novým směrem ubírat hned poté, co se expertům podařilo částečně rozšifrovat datové nosiče, které Petržílkovi zabavili při domovní prohlídce. IT specialisté se sice dlouho nemohli k jeho datům dostat, nakonec ale hesla prolomili.

"Nyní došlo k posunu. Vyšetřovatelé zajistili velké množství materiálu a odborníci na tom museli dlouho pracovat. Něco z toho se jim povedlo rozklíčovat," potvrdil zdroj.

Oficiální místa se zatím k čerstvým poznatkům odmítají vyjadřovat. "Vzhledem k utajenému režimu, v jakém je vyšetřování vedeno, nebudu nic komentovat," uvedl státní zástupce Michal Muravský, který na vyšetřování dohlíží.

A sdílnější nebyl ani ředitel protikorupční jednotky Milan Komárek. "Toto nejsem schopen komentovat. Případ je věcí toho, kdo ho vyšetřuje," řekl Komárek.

Pokud by se podezření na vynášení informací potvrdilo, hrozilo by Petržílkovi rozšíření současného obvinění, které stojí na úniku nahrávek telefonátů Romana Janouška s Pavlem Bémem.

Celý článek si přečtěte v placeném deníku Insider.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy