Nováková odstoupila z kandidátky TOP 09. Vstupovala jsem do konzervativní strany, vysvětlila

ČTK ČTK
31. 7. 2017 11:12
Poslankyně Nina Nováková odstoupila ze středočeské kandidátky TOP 09, kde byla na nevolitelném 15. místě. "Já bych nechtěla poškodit TOP 09, ale vstupovala jsem do strany, která byla konzervativní," vysvětlila Nováková. Jestli chce v TOP 09 zůstat, nechtěla poslankyně komentovat. Mandát za tuto stranu hodlá Nováková řádně dokončit. Předseda středočeské TOP 09 Jan Jakob chce navrhnout, aby se druhá polovina kandidátky posunula o jedno místo.
Nina Nováková
Nina Nováková | Foto: ČTK

Praha - Poslankyně Nina Nováková odstoupila ze středočeské kandidátky TOP 09 do podzimních sněmovních voleb. Informovala, že kandidátku nechce podpořit svým jménem. "Já bych nechtěla poškodit TOP 09, ale vstupovala jsem do strany, která byla konzervativní," uvedla. Zda svou budoucnost vidí stále v TOP 09, nechtěla komentovat. Poslanecký mandát za tuto stranu hodlá řádně dokončit.

Nováková měla kandidovat z patnáctého místa. Zdůraznila, že o nevolitelné pozici ví už od března a pořadí na kandidátce není důvodem jejího rozhodnutí. "Není to tak, že bych byla kyselá nebo zklamaná," řekla k motivům, které ji vedly k odstoupení.

Předseda středočeské TOP 09 Jan Jakob nechtěl rozhodnutí Novákové komentovat, protože prý od ní nedostal žádné zdůvodnění. Podobu kandidátky bude v úterý upravovat krajské předsednictvo. "Navrhnu, aby se druhá polovina kandidátky o jedno místo posunula," uvedl. Volné místo by měla měla obsadit první náhradnice.

Nováková uvedla, že se chce věnovat tématům evropské kulturní identity v rámci středoevropské platformy s osobnostmi ze Slovenska, Rakouska, Maďarska a Polska. Pracovní skupina, v níž jsou politici i představitelé občanské společnosti, nesouhlasí s ideologiemi, jako jsou naivní multikulturalismus a absolutní liberalismus.

"Za současné politické a společenské situace to považuji za mnohem prospěšnější než boj o setrvání ve vysoké politice," uvedla ke své účasti v projektu, který podle ní zatím nebude politickým subjektem.

Lídrem středočeské kandidátky TOP 09 je předseda strany Miroslav Kalousek. Druhé místo patří Jakobovi a trojkou je místostarosta Příbrami Václav Švenda. V první pětici jsou ještě veterinární lékař a místopředseda středočeské TOP 09 Petr Matušina a místopředsedkyně TOP 09 a poslankyně Helena Langšádlová.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Kouč italských mistrů světa Lippi ukončil kariéru

Strůjce italského triumfu na fotbalovém mistrovství světa v roce 2006 Marcello Lippi ukončil trenérskou kariéru. Naposledy vedl do loňského listopadu reprezentaci Číny, ale další angažmá už hledat nebude. Jinou práci ve fotbalovém prostředí nicméně dvaasedmdesátiletý uznávaný kouč nevyloučil.

"Co se týče trenérského řemesla, tak s tím je definitivně konec. Skutečně," řekl Lippi pro RadioSportiva. "Stačilo to. Možná bych mohl být užitečný v jiné funkci, uvidíme. Do jara ale nic," dodal kouč, který s Italy slavil zlato před 14 lety na MS v Německu.

Lippi do roku 2010 působil výhradně v rodné Itálii. S Juventusem získal pětkrát domácí titul a vyhrál i Ligu mistrů. Po odchodu do Číny ovládl tamní soutěž s klubem Kuang-čou a následně neodolal lukrativní nabídce převzít čínský národní tým. Druhé angažmá u něj však ukončil už po čtyřech soutěžních zápasech.

Další zprávy