Nova ukázala muže, který prý za peníze trefil Topolánka

Domácí Domácí
23. 8. 2009 19:44
Dostali jsme zaplaceno, tvrdí odtajnění útočníci
Autorem této fotografie je ODS.
Autorem této fotografie je ODS. | Foto: ODS

Praha - Jmenuje se "Martin K." a v neděli se definitivně přihlásil k "útoku na Mirka Topolánka".

Televize Nova, která rozhovor s mužem vysílala už v sobotu, avšak to ještě neukázala jeho tvář, přitom tvrdí, že Martin K. se rozhodl sám spolupracovat s policií. Proč? Hodlá jí pomoci vypátrat neznámého, který si prý aférku na hustopečském koupališti za peníze objednal.

To, že "bude spolupracovat s policií na dopadení pachatele" slíbila prostřednictvím svých moderátorů ve studiu i samotná TV Nova. Motiv tohoto slibu není zřejmý.

Připomeňme si, jak příběh "útoku a jeho odhalení" začal. V pátek odpoledne oznámila ODS, že jejího lídra během předvolební agitace v jihomoravských Hustopečích "napadli kamenem". Strana zároveň zveřejnila fotografie s předsedou krvácejícím lehce nad okem.

Konkurenční ČSSD vydala odsuzující prohlášení, policie začala hledat uprchlé útočníky, ministr vnitra navrhl speciální ochranu politiků během mítinků.

Nova pak v sobotu ukázala jednoho z domnělých hazečů s tvrzením, že nešlo o kameny, ale vajíčka a událost si prý kdosi objednal.

V neděli pak "Martin K." o tajemném objednavateli uvedl, že se seznámili během jednoho z koncertů a za narušení předvolební agitky dostal spolu s kamarádem slíbeno několik desítek tisíc. Na dotyčného, který je údajně před akcí vybavil i platem vajíček, prý nemá žádný kontakt. Nezná ani jméno.

Každopádně se "Martin K." rozhodl, že v pondělí zajde na policii. Za aféru dostal jen první splátku, a doplatek už podle svých slov asi nedostane. Teď hodlá podat na objednavatele útoku trestní oznámení.

 

Právě se děje

Další zprávy