Nová senátorka Wagnerová: Jako první chci zrušit sKarty

Radek Nohl Radek Nohl
20. 10. 2012 16:28
Dlouholetá soudkyně jednoznačně vyhrála druhé kolo senátních voleb v Brně
Eliška Wagnerová.
Eliška Wagnerová. | Foto: Facebook

Praha - Dlouholetá soudkyně Ústavního i Nejvyššího soudu Eliška Wagnerová (kandidovala za Stranu zelených) se díky výraznému vítězství stala novou senátorkou.

Za svou výhrou vidí především kampaň, kterou zvolila a v níž ji podpořila řada osobností, třeba scenárista Zdeněk Svěrák nebo zpěvačka Marta Kubišová.

V Brně ve druhém kole senátních voleb vyhrála jednoznačně, když tu porazila se ziskem 73,7 procenta hlasů Stanislavu Slavíkovou (ČSSD).

A jako první věc, kterou bude chtít Wagnerová změnit, jsou sKarty z dílny ministra práce a sociální věcí Jaromíra Drábka.

"Můj plán je zkusit sehnat skupinu senátorů a podat návrh na zrušení sKarty," řekla v rozhovoru pro Aktuálně.cz Wagnerová.

Aktuálně.cz: Už jste začala slavit?

Gratulace začnu přijímat, až bude sečteno sto procent a ten výsledek bude definitivní. 

A.cz: Proč jste podle vás jednoznačně zvítězila?

Je to kumulace důvodů, a to moje dosavadní profesní činnost, kterou asi voliči znali, sledovali. Deset let jsem působila u Ústavního soudu. Je to dlouhá doba a byla to viditelná funkce.

Samozřejmě jsem i mediálně vystupovala. Já jsem nikdy novináře neodmítala, a tím jsem se stala mediálně známou.

A.cz: Hodně vám asi pomohlo i to, že jste byla hodně vidět v ulicích.

Ano, to bylo rozhodující. Pokusila jsem se o autentickou kampaň. Chtěla jsem podporu lidí, ne žádných velkých korporací. Celou dobu jsem usilovala o navázání kontaktu mezi lidmi a mnou, což se podle mě velmi dobře podařilo.

Právě ti dobrovolníci, kteří se mnou kampaň vedli, vyhráli se mnou. My jsme vyhráli jako tým. Tím, že nás bylo tolik, tak jsme to zvládli.

A.cz:  Co se pokusíte jako první věc v Senátu změnit?

Můj plán je zkusit sehnat skupinu senátorů a podat návrh na zrušení sKarty.

Jaká bude Eliška Wagnerová senátorka? Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory pište zde.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Fotbalista Procházka přestoupil z Plzně do Górniku Zabrze

Fotbalista Roman Procházka po sezoně a půl opustil Plzeň a přestoupil do Górniku Zabrze. Třicetiletý slovenský záložník podepsal s dvanáctým týmem polské ligy smlouvu do konce června 2021 s opcí.

Procházka přišel do Plzně v létě 2018 z Levski Sofia. V české lize odehrál 35 zápasů, v nichž vstřelil devět gólů. Celkově za Viktorii nastoupil ve 46 soutěžních utkáních. Nejvíce se blýskl předloni v listopadu v Lize mistrů na půdě CSKA Moskva, kde vyrovnávací brankou načal obrat na 2:1. Západočeši poté prošli do jarní fáze Evropské ligy.

V Plzni v prosinci skončil trenér Pavel Vrba a jeho nástupce Slovák Adrián Guľa před dnešním odletem na soustředění do Španělska zúžil kádr mimo jiné o Procházku.

"Na angažmá ve Viktorii budu velmi rád vzpomínat, zejména pak na fanoušky, kteří byli vždy skvělí. Plzeň budu i nadále sledovat a přeji jí hodně štěstí," uvedl Procházka pro web plzeňského klubu.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

Další zprávy