Nová senátorka Wagnerová: Jako první chci zrušit sKarty

Radek Nohl Radek Nohl
20. 10. 2012 16:28
Dlouholetá soudkyně jednoznačně vyhrála druhé kolo senátních voleb v Brně
Eliška Wagnerová.
Eliška Wagnerová. | Foto: Facebook

Praha - Dlouholetá soudkyně Ústavního i Nejvyššího soudu Eliška Wagnerová (kandidovala za Stranu zelených) se díky výraznému vítězství stala novou senátorkou.

Za svou výhrou vidí především kampaň, kterou zvolila a v níž ji podpořila řada osobností, třeba scenárista Zdeněk Svěrák nebo zpěvačka Marta Kubišová.

V Brně ve druhém kole senátních voleb vyhrála jednoznačně, když tu porazila se ziskem 73,7 procenta hlasů Stanislavu Slavíkovou (ČSSD).

A jako první věc, kterou bude chtít Wagnerová změnit, jsou sKarty z dílny ministra práce a sociální věcí Jaromíra Drábka.

"Můj plán je zkusit sehnat skupinu senátorů a podat návrh na zrušení sKarty," řekla v rozhovoru pro Aktuálně.cz Wagnerová.

Aktuálně.cz: Už jste začala slavit?

Gratulace začnu přijímat, až bude sečteno sto procent a ten výsledek bude definitivní. 

A.cz: Proč jste podle vás jednoznačně zvítězila?

Je to kumulace důvodů, a to moje dosavadní profesní činnost, kterou asi voliči znali, sledovali. Deset let jsem působila u Ústavního soudu. Je to dlouhá doba a byla to viditelná funkce.

Samozřejmě jsem i mediálně vystupovala. Já jsem nikdy novináře neodmítala, a tím jsem se stala mediálně známou.

A.cz: Hodně vám asi pomohlo i to, že jste byla hodně vidět v ulicích.

Ano, to bylo rozhodující. Pokusila jsem se o autentickou kampaň. Chtěla jsem podporu lidí, ne žádných velkých korporací. Celou dobu jsem usilovala o navázání kontaktu mezi lidmi a mnou, což se podle mě velmi dobře podařilo.

Právě ti dobrovolníci, kteří se mnou kampaň vedli, vyhráli se mnou. My jsme vyhráli jako tým. Tím, že nás bylo tolik, tak jsme to zvládli.

A.cz:  Co se pokusíte jako první věc v Senátu změnit?

Můj plán je zkusit sehnat skupinu senátorů a podat návrh na zrušení sKarty.

Jaká bude Eliška Wagnerová senátorka? Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory pište zde.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Ministr zdravotnictví USA má koronavirus, pozitivní test mu vyšel v Berlíně

Americký ministr zdravotnictví Xavier Becerra, který je na návštěvě Berlína, měl ve středu pozitivní test na koronavirus. Informovala o tom jeho mluvčí.

Ministr je plně naočkovaný proti covidu-19, vykazuje mírné příznaky a bude pokračovat v práci z izolace, uvedla jeho mluvčí. Naposledy byl v Bílém domě před týdnem a nepřišel do rizikového kontaktu s prezidentem Joem Bidenem.

Nyní je ministr v Berlíně, kde se měl ve čtvrtek a v pátek setkat se svými protějšky ze skupiny velkých světových ekonomik G7. Jednání se podle agentury AP budou věnovat ponaučením z pandemie, ochraně zranitelných skupin a neočkovaných před covidem-19 a ulehčení zdravotnickým systémům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy