Nova přetáhla České televizi šéfa zpráv Šámala

red dom
30. 10. 2007 13:45
Veřejnoprávní televize přijde o vrcholného manažera
Zdeněk Šámal
Zdeněk Šámal | Foto: Česká televize

Praha - Ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal skončí ve své funkci. V novém roce nastoupí ke konkurenci, do komerční TV Nova. Informaci Nova oficiálně potvrdila.

"Zdeněk Šámal bude pro TV Nova významnou posilou. Vybral jsem si ho po zralé úvaze pro jeho bohaté zkušenosti nejen z televizní branže, ale především pro jeho manažerské schopnosti, které prokázal například při rozjezdu kanálu TA3 nebo ČT24. Internet bude naším hlavním tématem v roce 2008," uvádí v prohlášení Novy ředitel sekce zpravodajství a publicistiky Martin Ondráček.

Na Novu smí Zdeněk Šámal vzhledem ke své manažerské smlouvě nastoupit nejdříve v lednu příštího roku. Bude šéfredaktorem portálu s internetovým zpravodajstvím, které Nova hodlá posilovat. Televize se tím připojuje k celosvětovému trendu v oblasti médií.

"Zdeněk Šámal dostal nabídku, kterou po důkladném zvážení považuje za zajímavou. Generální ředitel České televize Jiří Janeček rozhodnutí Zdeňka Šámala akceptuje," zní stručná reakce z tiskového útvaru ČT.

Odstartoval ČT24

Zdeněk Šámal je jedním z vrcholných manažerů České televize, pracuje v ní s několika přestávkami od roku 1991. Čtyři roky byl zpravodajem v Rusku, od roku 1998 zastával pozici šéfredaktora zpravodajství.

V jeho profesním životopise následuje krátké intermezzo v časopise Týden. V roce 2001 dostal nabídku rozjet novou zpravodajskou televizi TA3 na Slovensku.

Po návratu do Čech a krátkém působení v časopisu Instinkt jako zástupce šéfredaktora se vrátil do České televize, do pozice ředitele zpravodajství. Zde se významně podílel na startu zpravodajského kanálu ČT24.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Policie obvinila řidiče kamionu kvůli srážce s vlakem na přejezdu ve Šluknově

Řidiče kamionu, který minulý týden zůstal stát ve Šluknově na železniční přejezdu a střetl se na něm s osobním vlakem, policie obvinila z obecného ohrožení z nedbalosti. Při nehodě utrpělo pět lidí zranění, dva lidé byli s lehkým zraněním ošetřeni v nemocnici. V případě prokázání viny hrozí 23letému cizinci až pětileté vězení. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla policejní mluvčí Eliška Kubíčková.

Vlak se s nákladním autem střetl ve čtvrtek, ve vlaku cestovalo deset lidí. "Mladý řidič kamionu vjel na železniční přejezd, patrně nezvládl nákladní vozidlo vytočit do ulice Sukova a návěsem kamionu zůstal stát na železničním přejezdu, na kterém se spustila zvuková a světelná signalizace zabezpečovacího zařízení. Následně se střetl návěs nákladního vozidla s osobním motorovým vlakem, jedoucím ze směru z Dolní Poustevny do Rumburku," uvedla Kubíčková. Tragédii zřejmě zabránil strojvedoucí, který stačil zabrzdit.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Toxický plyn zabil v jordánském přístavu Akaba deset lidí a 250 zranil

Únik toxického plynu ze skladovací nádrže v jordánském přístavu Akaba v pondělí zabil deset lidí a dalších zhruba 250 jich zranil, píší zahraniční agentury s odkazem na jordánské úřady.

Nádrž s toxickým plynem spadla při převozu, což vedlo k úniku plynu, uvedla státní agentura Petra s odkazem na jordánské úřady. O jakou látku se jednalo, není v tuto chvíli jasné.

Video zveřejněné státními médii později ukázalo, že cisterna spadla na palubu lodi poté, co ji z kamionu zvedl jeřáb. Následoval výbuch provázený hustým žlutým dýmem.

Zranění byli převezeni do nemocnice a úřady následně oblast uzavřely. Na místě zasahují specializované týmy.

Deset lidí zahynulo a 251 bylo zraněno, uvedl jordánský úřad pro bezpečnost veřejnosti. V lékařské péči je podle státní televize v tuto chvíli stále 199 lidí.

Představitel zdravotnictví Džamál Ubajdát vyzval obyvatele, aby nevycházeli a zavřeli si okna a dveře. Nejbližší obytná čtvrť je vzdálená 25 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy