Nova přetáhla České televizi šéfa zpráv Šámala

red dom
30. 10. 2007 13:45
Veřejnoprávní televize přijde o vrcholného manažera
Zdeněk Šámal
Zdeněk Šámal | Foto: Česká televize

Praha - Ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal skončí ve své funkci. V novém roce nastoupí ke konkurenci, do komerční TV Nova. Informaci Nova oficiálně potvrdila.

"Zdeněk Šámal bude pro TV Nova významnou posilou. Vybral jsem si ho po zralé úvaze pro jeho bohaté zkušenosti nejen z televizní branže, ale především pro jeho manažerské schopnosti, které prokázal například při rozjezdu kanálu TA3 nebo ČT24. Internet bude naším hlavním tématem v roce 2008," uvádí v prohlášení Novy ředitel sekce zpravodajství a publicistiky Martin Ondráček.

Na Novu smí Zdeněk Šámal vzhledem ke své manažerské smlouvě nastoupit nejdříve v lednu příštího roku. Bude šéfredaktorem portálu s internetovým zpravodajstvím, které Nova hodlá posilovat. Televize se tím připojuje k celosvětovému trendu v oblasti médií.

"Zdeněk Šámal dostal nabídku, kterou po důkladném zvážení považuje za zajímavou. Generální ředitel České televize Jiří Janeček rozhodnutí Zdeňka Šámala akceptuje," zní stručná reakce z tiskového útvaru ČT.

Odstartoval ČT24

Zdeněk Šámal je jedním z vrcholných manažerů České televize, pracuje v ní s několika přestávkami od roku 1991. Čtyři roky byl zpravodajem v Rusku, od roku 1998 zastával pozici šéfredaktora zpravodajství.

V jeho profesním životopise následuje krátké intermezzo v časopise Týden. V roce 2001 dostal nabídku rozjet novou zpravodajskou televizi TA3 na Slovensku.

Po návratu do Čech a krátkém působení v časopisu Instinkt jako zástupce šéfredaktora se vrátil do České televize, do pozice ředitele zpravodajství. Zde se významně podílel na startu zpravodajského kanálu ČT24.

 

Právě se děje

Další zprávy