Nova mění vedení. Končí druhý z nejvyšších šéfů

Ekonomika Ekonomika
14. 10. 2013 11:39
Generální ředitel televize Nova Jan Andruško byl odvolán, píše Týden.cz.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Generální ředitel televize Nova Jan Andruško byl odvolán. On-line deníku Týden.cz to potvrdily dva nezávislé zdroje z televize.

Vedení společnosti CME, která televizi vlastní, zatím zprávu nechce komentovat. Podle Týdne ji oficiálně oznámí zřejmě odpoledne.

Odvolání Jana Andruška je další změnou ve vedení televize poté, co v srpnu rezignoval na funkci generálního ředitele CME Adrian Sarbu. Andruško vedl Novu od ledna 2011.

Společnost nově vedou dva výkonní ředitelé Christoph Mainusch a Michael Del Nin. Ti již v září odvolali generální ředitelku slovenské televize Markíza Zuzanu Ťapákovou, připomíná Týden.cz.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tunisko má nového prezidenta, stal se jím univerzitní profesor Kaís Saíd

Tuniská volební komise potvrdila, že nedělní prezidentské volby v zemi vyhrál univerzitní profesor bez politické příslušnosti Kaís Saíd. Získal 72,71 procenta hlasů. Saídův protivník, mediální magnát Nabíl Karúí nedlouho před oznámením výsledků druhého kola voleb uznal svou porážku. Volební účast byla 55 procent, citovala agentura Reuters z prohlášení volební komise.

Karúí, který byl donedávna ve vazbě, a ani Saíd dosud nikdy nezastávali politický úřad, v prvním kole voleb 15. září ale předstihli řadu kandidujících vlivných politiků.

Vítěz prezidentského souboje převezme severoafrickou zemi usilující o vítězství v boji s korupcí, nezaměstnaností a sporadickým extremistickým násilím. Tunisané se také snaží stabilizovat demokracii, kterou budují od povstání za arabského jara v roce 2011. Oba kandidáti se již před hlasováním shodli na tom, že budou rovněž usilovat o mír v sousední válkou rozvrácené Libyi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy