Nová kniha s Krtkem zmizí z knihkupectví. Autorova dcera prohrála soud o autorská práva

Domácí Domácí
4. 7. 2017 18:34
Kniha Krtek na návštěvě, která vyšla na podzim 2015, musí být podle nepravomocného rozhodnutí Krajského soudu v Praze stažena z prodeje. Kateřina Milerová, dcera výtvarníka a autora kreslené postavy Zdeňka Milera, prohrála soud se správkyní autorova dědictví Milenou Fischerovou. Ta požadovala i náhradu škody okolo 120 tisíc korun, soud o ní ale nerozhodl.
Kateřina Milerová.
Kateřina Milerová. | Foto: Vojtěch Spěvák

Praha - Kniha Krtek na návštěvě už nebude k dostání na pultech knihkupectví. Nepravomocně o tom rozhodl Krajský soud v Praze, který tak částečně vyhověl žalobě správkyně autorova dědictví Mileny Fischerové proti autorově dceři Kateřině Milerové.

Informaci České televizi podala mluvčí Krajského soudu v Praze Pavlína Bočková.

"Kateřina Milerová se musí zdržet užívání původního autorského díla Krtek od autora Zdeňka Milera. Žalovaná podnikatelská osoba Kateřina Milerová s.r.o. je pak dále povinna zdržet se rozšiřování díla Krtek na návštěvě a zároveň má stáhnout knihu z prodeje," sdělila televizi mluvčí soudu.

Fischerová požadovala i náhradu škody okolo 120 tisíc korun, soud o ní ale nerozhodl.

Spor se táhne od dubna roku 2016, kdy Fischerová podala na Milerovou žalobu. S vydáním knihy nesouhlasila ani autorova vnučka Karolína Milerová, podle které Zdeněk Miler nechtěl, aby po jeho smrti v díle někdo pokračoval. I ona si nárokuje práva na kreslenou postavu.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy