reklama
 
 

Nová fakta: Holčičku unesl padesátník, sám je otcem

11. 7. 2012 12:10
Nemluvně už rodina identifikovala, jeho návrat nyní řeší německé úřady

Praha/Drážďany - Jednoho z únosců tehdy sotva třítýdenního novorozence z Trmic na Ústecku identifikovala policie jako padesátiletého otce dvou dětí. Spolu se třemi podezřelými ženami byl v pondělí večer zadržen na západě Německa ve městě Neuwied ve spolkové zemi Porýní-Falc.

Na únosce, kterého deník Bild představuje jako Uweho R., byla stejně jako na jednu z žen uvalena vazba. Ostatní budou podle státního zastupitelství v Drážďanech vyšetřovány na svobodě.

Dopadení pachatelů měl podle deníku významně pomoci nález poznávacích značek, které pachatel v den únosu ukradl v severních Čechách.

Deník uvedl, že podezřelý muž řídil auto z půjčovny. Cestou ale v Německu ztratil jednu z ukradených českých značek. Policie ji vzápětí objevila pomocí kamerového systému.

Dopadení řidiče pomohly i informace od provozovatele autopůjčovny.

Vladimír Danyluk, šéf policie v Ústí nad Labem, pouze řekl, že velkým posunem v případu byla sobotní pátrací akce, která potvrdila, že auto s dítětem odjelo z Trmic do Německa.

Policie už identitu holčičky potvrdila

Policie ve středu oznámila, že nalezené dítě je opravdu novorozenec z Trmic. Podle médií je už rodina na cestě do Německa, aby holčičku identifikovala. Dokud se tak nestane, zůstane dívka z administrativních důvodů v databázi pohřešovaných osob.

Po motivu činu policie stále pátrá. Existují tři pracovní scénáře, podle kterých se minulou středu buď jednalo o zcela náhodný únos, připravenou akci, popřípadě o únos v rámci komunity.

"Pracujeme na všech třech verzích. V současné době nelze ani jednu z nich vyloučit," uvedl Pavel Záhumenský, šéf vyšetřovacího týmu na české straně.

Policie ale zatím žádné detaily případu zveřejnit nechce, mohlo by to podle ní ohrozit probíhající vyšetřování.

Souvislost mezi postiženou rodinou a únosci jak Danyluk, tak Záhumenský odmítají, žádná se nepotvrdila. Otec holčičky, který je s případem spojován, včera podle ústecké policejní mluvčí Veroniky Hyšperlové nastoupil v jiném případu do vězení.

Téměř čtyřtýdenní Michalu Janovou nalezli policisté v pondělí před devátou hodinou večer v Neuwiedu u Koblence. Auto únosců identifikovali již ve tři hodiny odpoledne.

Nález dcery oznámili rodině hlavní vyšetřovatelé osobně. Policie podle Danyluka od počátku rodině nabízela pomoc psychologa, ta ji ale odmítala. Matka dítěte se po nějaké době psychicky zhroutila, podle médií je teď na cestě do Německa.

Holčička byla unesena minulý týden ve středu, 18 dnů po svém narození. Podezřelý Uwe R. ji unesl přímo před očima matky v městském parku v Trmicích poblíž Ústí nad Labem, když ji znenadání předběhl a dítě jí vytrhl z kočárku.

autor: Jana Černá | 11. 7. 2012 12:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama