Nová ČT stahuje ve sledování zpráv náskok Primy i Novy

Pavel Baroch
5. 2. 2012 14:10
České televizi od Nového roku stoupla sledovanost Událostí, komerční televize ztratily
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Na hlavní zpravodajskou relaci České televize Události se v lednu dívalo o stovky tisíc lidí víc než loni na podzim.

Novému vedení ČT v čele s Petrem Dvořákem se tak zatím daří plnit jeden ze svých hlavních cílů: zvýšit sledovanost večerních zpráv. Událostem mimo jiné pomohlo, že se jejich začátek posunul o několik minut před sedmou večer, i to, že po uvedení hlavních zpráv dne následuje předpověď počasí.

Zatímco loni na podzim se v některé dny propadla sledovanost až pod 600 tisíc diváků, v lednu už překročila hranici milionu lidí. Lednová průměrná sledovanost Událostí na ČT1 a ČT24 byla 968 tisíc diváků, čímž televize dosáhla zhruba čtvrtinového podílu na vysílání.

"Nejvyšší byla sledovanost během prvního týdne nového roku, kdy nastaly nejvýraznější změny včetně stopáže," řekla Aktuálně.cz mluvčí televize Michaela Fričová. Zatímco ČT sledovanost hlavní zpravodajské relace v lednu stoupla, komerční televize Nova i Prima přišly o část svého podílu naopak přišly. 

I přes zvyšování počtu diváků nedosahuje Česká televize sledovanosti obou největších komerčních televizí. "Nárůst podílu na sledovanosti nás ale vede k přesvědčení, že jdeme správným směrem," dodala mluvčí Fričová, podle níž Událostem pomáhají i obsahové změny.

Největší nárůst podílu na sledovanosti zaznamenala Česká televize o víkendu. Nejvíce naopak ztratily Televizní noviny TV Nova. I tak si tato soukromá stanice drží největší díl sledovanosti.

Poznámka: 2011: průměr 31.10 - 18.12.
2012: průměr 9.1. - 29.1.
Zdroj: Česká televize

 

Právě se děje

Další zprávy