Sněžení zkomplikovalo dopravu, policie řeší stovky nehod. Na východě Česka hrozí náledí

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 16. 2. 2018 13:50
Přes den se teploty budou pohybovat od 0 do 4 stupňů Celsia, v Čechách místy vyšplhají až na 7 stupňů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Praha - Dopravu v České republice komplikuje sněžení. Na silnicích se staly už desítky nehod, většinou jsou ale bez zranění nebo jen s lehčími zraněními. Problémy hlásí silničáři hlavně na Moravě. Většina silnic je průjezdná, řidiči ale musejí být opatrní. Odpoledne by sněžení mělo ustávat.

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před náledím pro Jihomoravský, Moravskoslezský, Olomoucký, Pardubický a Zlínský kraj a Vysočinu. Ta platí od pátečních 18 hodin do sobotních 8 hodin. 

Pošlete nám video a pokud ho uveřejníme, odměníme vás:

Nahrajte vaše videa a fotky
Získejte odměnu 500 Kč za každé vaše publikované video nebo 100 Kč za každou vaši publikovanou fotografii
Jméno:
E-mail:
Popis:
Nahráním souboru udělujete společnosti Economia, a.s. licenci v rozsahu čl. 4, odst.6 Všeobecných smluvních podmínek; Economia, a.s. neodpovídá za obsah nahraných souborů.

V Jihomoravském kraji už policie od rána eviduje asi sto dopravních nehod. "Naštěstí se jedná o havárie bez zranění anebo jen s lehčími zraněními účastníků," uvedla mluvčí policie Andrea Cejnková.

Hasiči řešili dopoledne 16 nehod, nikoho nemuseli vyprošťovat. Zasahovali například u nehody dvou kamionů v Mikulově na Břeclavsku, oba skončily v příkopu. "Největší komplikace zřejmě způsobila nehoda na 235. kilometru D1 ve směru na Prahu, kde kamion vyjel z dálnice. Nikdo se při tom nezranil," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

V Olomouckém kraji evidují policisté dvě desítky nehod. Zranění si vyžádaly srážky například u Topolan, Bukovan, Dubu nad Moravou či Pňovic.

Ve Zlínském kraji je nehod asi třicet. S jedinou výjimkou jsou všechny bez zranění.

V západní části země je situace klidnější, ale také tam sněžilo a problémy mohou mít hlavně kamiony. Krátkodobě ucpané byly kvůli nim třeba silnice u Nalžovských Hor nebo poblíž Olešné na Tachovsku.

Podle předpovědi meteorologů by měly srážky postupně od severozápadu ustávat, ubývat bude také oblačnost. 

 

Právě se děje

Další zprávy