Noční bouřky: Problémy na železnici i zatopené domy

ČTK Domácí ČTK, Domácí
4. 8. 2013 10:18
Hasiči pomáhali s čerpáním vody nebo likvidovali překážky na silnicích
Bouřka. Ilustrační foto.
Bouřka. Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Noční bouřka způsobila problémy na železniční trati z Prahy do Berouna. Na dalších místech hasiči odstraňovali spadlé stromy nebo odčerpávali vodu.

Jinak bouře nezpůsobila takové škody jako minulý týden. Hasiči podle mluvčí generálního ředitelství hasičů Nicole Zaoralové zaznamenali celkem 138 zásahů.

"Hasiči nejčastěji odstraňovali popadané stromy, hlavně ze silnic, kde bránily v průjezdu, ale také na železnici," uvedla Zaoralová. Místy stromy spadly i na auta či střechy domů. "Zajišťovali jsme také utržené kusy střech," doplnila.

Problémy na železniční trati

Mezi Dobřichovicemi a Řevnicemi popadaly na trať stromy a je poškozená trolej. Pro osobní vlaky byla v tomto úseku zavedena náhradní autobusová doprava, rychlíky jezdí po objízdné trase.

Vzhledem k tomu, že je objízdná trasa pro rychlíky delší, tak podle Pistoriusové nabírají zpoždění 20 až 30 minut. Zprůjezdnění jedné koleje se předpokládá kolem 12:00.

Oprava poškozeného trakčního vedení nad druhou kolejí podle Pistoriusové však potrvá zřejmě několik dní. "Na trati proto budou vznikat zpoždění," řekla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Noční bouřky jinak ve Středočeském kraji nenapáchaly vážnější škody. Hasiči měli podle operačního důstojníka pouze několik výjezdů kvůli popadaným stromům a jedno nebo dvě čerpání vody ze sklepů.

"Nebylo to nic enormního," řekl ČTK operační důstojník hasičů.

Na Plzeňsku hořel dům

Zhruba desítku výjezdů měli v noci na neděli hasiči v Plzeňském kraji kvůli bouřce.

Na několika místech pomáhali s čerpáním vody nebo likvidovali překážky na silnicích. Bouřka ale byla zřejmě i příčinou požáru rodinného domu ve Vstiši na Plzeňsku.

"U požáru ve Vstiši zasahovaly tři jednotky hasičů. Příčinou byl pravděpodobně zásah blesku," uvedl řídící důstojník krajských hasičů.

Jak uvedl, bouřka nebyla natolik prudká, aby způsobila větší škody nebo lokální záplavy. "Šlo o klasickou letní bouřku," uvedl.

 

Právě se děje

Další zprávy