reklama
 
 

Nevysílejte o Wolfovi, žádal Dalík reportéra ČT

16. 3. 2009 15:40
Je to v zájmu vlády, tvrdil lobbista Topolánkovým jménem

Praha - Marek Dalík, blízký přítel premiéra Mirka Topolánka, se pokoušel ovlivnit reportáž o vyšetřování poslaneckého přeběhlíka Petra Wolfa.

Topolánkovým jménem naléhal na reportéra České televize Dalibora Bártka.

Reportáž, kterou veřejnoprávní stanice odvysílala v pondělí večer, se týká vyšetřování údajného zneužití dotací Wolfovou firmou.

"Když se zveřejní to, co říkáte, tak už ho nic nezachrání. A buď prostě rezignuje, nebo ho sněmovna vydá. Každopádně těžko bude vládu držet, a když ji bude držet, tak to bude vládě škodit," vysvětloval novináři Dalík během setkání, které měl sám iniciovat. "Požádal mě o to premiér, abych mu pomohl, tak to zkouším."

Dalík později deníku vysvětlil, že ho Topolánek požádal o mediální pomoc. To, že půjde za Bártkem, prý šéf vlády nevěděl.

"O schůzce s tím člověkem jsem nevěděl. Takové věci nedělám," prohlásil Topolánek. Připustil ovšem, že Marka Dalíka požádal, aby Wolfovi pomohl s "honem na čarodějnice". "Poslanec Wolf je dlouhodobě pod velikým tlakem," zdůraznil premiér.

Ať nic neunikne do médií

Deník navíc upozorňuje, že olomoucká vrchní státní zástupkyně Milena Hojovcová nedávno svým podřízeným zakázala, aby o Wolfově případu informovali v médiích.

"Ukládám důraznou mediální zdrženlivost ve věcech, ve kterých je vedeno prověřování jakýchkoli politicky činných osob," napsala ostravské žalobkyni Zlatuši Adamové, která je známá z kauzy lidoveckého předsedy Jiřího Čunka.

Wolf je v hledáčku policie kvůli své firmě UT 2002. Ta podle zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) měla zneužít několikamilionové dotace. Právě tato zpráva měla být podle Wolfa nástrojem, který použil předseda ČSSD Jiří Paroubek k jeho vydírání během loňské prezidentské volby. Vedení ČSSD něco podobného odmítlo.

autor: Domácí | 16. 3. 2009 15:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama