Neviditelný Schapiro? Jen když má doma pomáhat, vtipkuje jeho manželka

Domácí Domácí
11. 11. 2016 10:20
Manželka amerického velvyslance v Praze Tamar Newbergerová reagovala na uštěpačné poznámky Hradu, že byl její muž Andrew Schapiro při oslavách 28. října ve Vladislavském sále neviditelný. "Někteří lidé se mě ptají, jestli se můj manžel dokáže udělat neviditelným," napsala na Twitteru Newbergerová. "Ano – ale jen když má doma něco udělat," dodala. "To je pravda," připojil se Schapiro. Prezident Zeman obvinil diplomata z neúčasti na oslavách 28. října na Hradě. Fotografie z místa však dokazují opak. Podle mluvčího Ovčáčka se ale Schapirovi Hrad neomluví. "Netřeba se omlouvat neviditelnému," řekl. K omluvě už prezidenta vyzval ministr zemědělství Marian Jurečka a předseda sněmovny Jan Hamáček.
Americký velvyslanec Andrew Schapiro s manželkou Tamar Newbergerovou.
Americký velvyslanec Andrew Schapiro s manželkou Tamar Newbergerovou. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 20 minutami

Kosovo se obává vyloučení z play off o postup na fotbalové Euro

Fotbalové reprezentaci Kosova hrozí kvůli zásahům politiků do fungování tamního fotbalového svazu vyloučení z play off o postup na mistrovství Evropy v příštím roce. Jak s odvoláním na severomakedonský server Infosport.mk uvedla balkánská média, UEFA i Mezinárodní fotbalová federace FIFA s nelibostí sledují zasahování prištinských vládních míst do fungování fotbalového svazu, zejména nedávný pokus dosáhnout odvolání jeho šéfa Agima Ademiho.

Kosovu tak podle webu reálně hrozí dvou- až pětiletý distanc z mezinárodních soutěží, což by ovlivnilo také play off o poslední volná místa na evropském šampionátu v příštím roce. Kosovská reprezentace se má na konci března utkat nejprve se Severní Makedonií a v případě výhry pak o postup na ME s vítězem zápasu Gruzie - Bělorusko.

Pokud by ale bylo Kosovo suspendováno, půjde do finále play off skupiny D podle médií rovnou severomakedonský tým.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

V Madridu začal pochod za klima, v jeho čele jdou indiáni a Greta Thunbergová

V Madridu začal Pochod za klima, který má připomenout naléhavost boje za ochranu ovzduší. Koná se v souvislosti konferencí OSN o změnách klimatu (COP25), která ve španělské metropoli začala v pondělí. V čele pochodu jdou jihoameričtí indiáni a účastní se ho i mladá švédská aktivistka Greta Thunbergová.

Organizátoři očekávají desítky tisíc účastníků, uvedl deník La Vanguardia. Už v začátku pochodu, který se vydal od madridského nádraží Atocha přes centrum španělské metropole, začali lidé volat mimo jiné "Není žádná planeta B" či "Klimatickou spravedlnost, teď". Podle deníku El País je kromě španělštiny v davu slyšet také portugalština.

Lidé nesou transparenty vyzývající k omezení emisí skleníkových plynů a okamžitým činům v boji proti globálnímu oteplování. Některé transparenty, například s nápisem Konzum Tě zkonzumuje, rozdávali mladí lidé před začátkem pochodu těm, kdo přišli s prázdnýma rukama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy