Nevidíte nás, ale my pracujeme, apelují Romové na videu

Domácí Domácí
20. 6. 2011 7:05
Klip je součástí projektu Ethnic Friendly zaměstnavatel
Foto: Repro YouTube.com

Praha - Romové pracují a chtějí pracovat. Tímto apelem se na českou veřejnost obrací klip, který zveřejnil server Romea.cz.

Video natočené režisérem Vítem Karasem mimo jiné ukazuje taxi bez řidiče, koště, které samo uklízí ulice, ale také romskou kapelu. "Když hrajeme, každý o nás ví. Tak proč nás nevidíte, když pracujeme?" zní z klipu.

Ten je součástí projektu Ethnic Friendly zaměstnavatel, který má podpořit a ocenit ty, kteří přistupují ke všem zaměstnancům stejně. "Včetně těch z řad viditelných menšin," píše se na Romea.cz.

Podle režiséra Karase vzešel nápad z agentury Ogilvy a vše se podařilo natočit během jedné noci.

"Pracovalo na něm kolem dvaceti lidí, co se týká štábu. S tím, že tam byla samozřejmě ještě dvacítka až třicítka komparzistů," přiblížil režisér vznik videa. To bude od září vysílat Česká televize.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy