Neumím šít, ale rád bych pomohl. Vyberte si ze sbírek v boji s koronavirovou nákazou

Michal Polák Michal Polák
28. 3. 2020 17:44
Nouzový stav v Česku spustil ohromnou vlnu solidarity. Lidé pomáhají šít a rozdávat roušky, učit děti, nakupovat seniorům. Mimo nemusí zůstat ani ti, co šít neumí nebo nemohou. Od začátku krize s šířením koronaviru vznikla řada iniciativ, které se snaží zmírnit dopady na nejohroženější skupiny. A podpořit je může každý.
MUDr. Jiří Votruba, primář plicní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze s novou desinfekční jednotkou, kterou zaplatili dárci.
MUDr. Jiří Votruba, primář plicní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze s novou desinfekční jednotkou, kterou zaplatili dárci. | Foto: Oxyprotect z.s.

Bojujte s námi - Covid-19

Do boje s koronavirem se pustila také neziskovka Oxyprotect, která se specializuje na boj s rakovinou plic. "Jsme tým lékařů, odborníků na nemoci plic. A chceme se s vaší pomocí co nejlépe připravit na extrémní situaci, která dle dat přichází," vysvětlují na serveru Darujme.cz autoři sbírky.

Za první dary již nakoupili zařízení na desinfekci vzduchu PROTECT 800 (NV800), které se nyní používá na plicním oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

 

Právě se děje

Další zprávy